موضوعات داغ:

افت معاملات اوراق بدهی در آبان ماه بورس

افت معاملات اوراق بدهی در آبان ماه بورس

تعداد شش میلیون برگه اوراق بدهی در آبان ماه سال جاری به ارزش ۵ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش ۵۵ درصد افت را نشان می‌دهد.

در جریان معاملات نخستین ماه پاییز امسال تعداد ۱۰ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۹ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۲ و یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آخرین ماه تابستان امسال نیز تعداد ۹ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۹ هزار و ۱۲ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۲۴ و ۲۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین در مرداد ماه گذشته تعداد ۵ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۴ هزار و ۹۷۷ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۳۱ و ۳۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در جریان معاملات تیر ماه امسال تعداد ۶ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۶ هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۷۴ و ۷۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در خرداد امسال تعداد ۸ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۷ هزار و ۶۲۹ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۶ و ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در اردیبهشت ماه نیز تعداد ۷ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۶ هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۵۷ و ۵۶ درصد افت را نشان می‌دهد.

همچنین جریان معاملات در فروردین امسال تعداد ۴ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۴ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۵۸ و ۶۱ درصد رشد را به ثبت رسانده است.

گفتنی است؛ از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه در مدت هشت ماه تعداد ۵۴ میلیون برگه اوراق بدهی به ارزش ۵۴ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال در بورس دادوستد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد و ارزش به ترتیب ۱۷ و ۱۸ درصد افت را نشان می‌دهد.

 

منبع: ایران اکونومیست

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند