کد خبر: 132897

افزایش سرمایه چادرملو به ۳۵ هزار میلیارد ریال

رئیس اداره امور سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به صدور مجوز افزایش سرمایه چادرملو از سوی سازمان بورس اوراق بهادار تهران افزود: طی ۲ ماه آینده سرمایه شرکت معدنی صنعتی چادرملو از مبلغ ۲۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال به ۳۵ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، افزایش سرمایه چادرملو، در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام این شرکت در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ به تصویب سهامداران رسیده است.

امیر غلامی در این باره گفت: این افزایش سرمایه در دو مرحله، ابتدا از ۱۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به ۲۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال در سال گذشته انجام شد و امسال نیز در مرحله دوم، از مبلغ ۲۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال به ۳۵ هزار میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران محقق می‌شود.

رئیس اداره امور سهام و مجامع شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همچنین با اشاره به سود ۲۳۱ ریالی هر سهم چادرملو در سال ۹۵ افزود: تصمیم‌گیری در خصوص نحوه تقسیم این سود، در مجمع عمومی عادی این شرکت که در اوایل تیر ماه امسال برگزار می‌شود، صورت خواهد گرفت.

غلامی درباره ارائه گزارش‌ها به کدال، گفت: مشکلی که گزارش فعالیت‌های دوره‌ای ارائه‌شده به کدال دارند این است که گزارش تولید و فروش در یک زمان ارائه می‌شود. در حالی که این گزارش‌ها باید زمانی ارائه شوند که شرکت‌ها فاکتور نهایی را داشته باشند تا بتوانند گزارش فروش را منتشر کنند.

وی تصریح کرد: فاصله زمانی اندک ۱ تا ۲ روز برای اعلام گزارش تولید و فروش منطقی نیست و باید حداقل ۱۰ روز زمان برای ارائه گزارش دقیق و کامل از تولید و فروش در نظر گرفته شود.

امیر غلامی در خصوص نقش نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در اطلاع‌رسانی به فعالان بازار سرمایه گفت: این نمایشگاه‌ها می‌تواند محمل مناسبی برای ارائه عملکرد شرکت‌های بورسی به سهامداران حقیقی و حقوقی و آحاد علاقمندان باشد. بنابراین حضور شرکت‌های بزرگ در این گونه نمایشگاه‌ها تاثیر مثبتی در شفاف‌سازی فعالیت‌ها و آگاهی‌بخشی به جامعه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد، انتخاب زمان مناسب‌تر برای برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه موجب استقبال بیشتر شرکت‌های بزرگ بورسی از نمایشگاه شود.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.02)
1328.8
0.27
مثقال طلا (%0.97)
606500
59,000
سکه امامی (%0.93)
1501000
140,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.