موضوعات داغ:

تکلیف افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان مشخص می‌شود؟

تکلیف افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان مشخص می‌شود؟

افزایش حقوق از ابتدای امسال حواشی زیادی داشت، براساس قانون بودجه 98 باید به حداقل حقوق مبلغ 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد افزوده می‌شد که طبق صحبت‌های عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، دولت از این قانون پیروی نکرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی، عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در نامه‌ای به علی لاریجانی، خواستار بررسی تخلفات دولت در افزایش حقوق‌ها شد و گفت: گزارش‌ها حاكی از این است كه علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان، پایین‌ترین حقوق 5.2 درصد و حقوق ۲۰ میلیونی ۱۶ درصد افزایش داشته است.

حاجی بابایی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، از ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس برای بررسی تخلفات دولت در افزایش حقوق‌ها خبر داد و گفت: در این نامه از دكتر لاریجانی درخواست شده تكلیف افزایش حقوق كاركنان شاغل و بازنشسته بر اساس مصوبه قانونی مجلس مشخص شود.

به گفته وی، مجلس پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال 98 را كه برای تمام شاغلان و بازنشسته كشوری و لشكری پیش‌بینی‌شده بود را لغو و برای تمام شاغلان و بازنشسته كشوری و لشكری به صورت میانگین ۲۰ درصد تغییر داد و جمله معروف ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد را تصویب کرد ولیكن در اردیبهشت زمزمه حقوق‌های متفاوت با مصوبه مجلس مطرح و سپس صدور احكام در دستگاه‌ها این موضوع را تأیید کرد و پس از بازرسی‌ها و جلسات مكرر نماینده هیات رئیسه با نمایندگان دستگاه‌های دولتی و نظارتی آنچه كاملا مشخص و محرز برای همه اعضای جلسه و اجماعی بود این‌كه اگر ملاك بند(ی) تبصره(۱۲) قانون بودجه ۱۳۹۸ باشد تمام احكام صادرشده توسط دولت تخلف است.

همراه با مصوبه بند(ی) حكم دیگری تحت عنوان بند (۱۵۸) متفرقه بدون مطرح شدن در جلسه صحن علنی كه سرمنشأ قانون‌گریزی است به دولت ابلاغ شد كه براساس آن به دولت اختیارتام برای هرگونه افزایش داده است.

یعنی دولت را مجاز می‌نماید كه حتی فردی پنج میلیون تومان افزایش حقوق داشته باشد تا جایی كه تصویب‌نامه دولت با صراحت اعلام کرده است كه حقوق‌بگیران از 5/2 میلیون تومان تا بالاترین آنها ۱۸درصد افزایش حقوق داشته باشند یعنی كسی كه ۲۰ میلیون حقوق دریافت می‌كند 6/3 میلیون تومان افزایش حقوق داشته باشد.

منبع: روزنامه جام جم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند