افزایش دمای سه استان به بیش از ۵۰ درجه/ روند کاهشی هوای تهران

افزایش دمای سه استان به بیش از ۵۰ درجه/ روند کاهشی هوای تهران

سازمان هواشناسی با صدور هشداری از وجود موج گرما و رسیدن دمای هوای سه استان خوزستان، ایلام و کرمان به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد خبر داد. در تهران اما از امروز، چهارشنبه، ۱۶ تیر، دمای هوا تا اوایل هفته از ۴۰ به ۳۸ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان هواشناسی با صدور هشداری از وجود موج گرما و رسیدن دمای هوای سه استان خوزستان، ایلام و کرمان به بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد خبر داد و نسبت به گرمازدگی و احتمال آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها هشدار داد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است: از فردا تا جمعه (۱۷ تا ۱۸ تیر) وقوع دمای ۵۰ درجه سانتیگراد به بالاتر در خوزستان، جنوب ایلام و شرق کرمان و روز شنبه (۱۹ تیر) در خوزستان و جنوب ایلام ‌پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی نسبت به گرمازدگی، افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل‌ها هشدار داده و نسبت به مدیریت بهینه در مصرف انرژی به‌ویژه آب و برق، اجتناب از ترددهای غیر ضرور در ساعات گرم روز، آبیاری مزارع در شب و اوایل صبح توصیه کرده است (ایسنا).

دمای هوای تهران ۲ درجه کاهش می‌یابد

اداره کل هواشناسی استان تهران اما اعلام کرد: از امروز (چهارشنبه، ۱۶ تیرماه) دمای هوا، با روندی کاهشی تا اوایل هفته، از ۴۰ به ۳۸ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از فردا تا یکشنبه هفته آینده در برخی مناطق به ویژه نواحی غربی و جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید با احتمال گرد و خاک موقت انتظار می رود.

روزهای جمعه و شنبه در ارتفاعات و دامنه‌ها افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و رعد و برق و در سطح استان کاهش نسبی دما احتمال می‌رود.

بیشینه و کمینه دمای هوا برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۴۰ و ۲۸، جمعه ۳۹ و ۲۷، شنبه ۳۸ و ۲۶ و یکشنبه ۳۸ و ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ورامین با ۴۵ درجه و فیروزکوه با ۱۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنکترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند (ایرنا).

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند