جزئیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / شستا افزایش سرمایه می‌‎دهد؟

جزئیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / شستا افزایش سرمایه می‌‎دهد؟

بر اساس اخبار منشر شده در وبسایت کدال، سه نماد بورسی شپنا، ثپردیس و تیپیکو به دنبال افزایش سرمایه هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای هفته تاکنون چند شرکت گزارش‌هایی راجع به افزایش سرمایه خود در وبسایت کدال منتشر کرده‌اند و شایعاتی هم پیرامون افزایش سرمایه برخی شرکت‌های بزرگ شکل گرفته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در کدال، تقاضای افزایش سرمایه ۱۵۲ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در سازمان بورس مورد بررسی قرار گرفت و مدارک و مستندات پس از پیشنهاد هیات مدیره و تایید حسابرس جهت اخذ مجوز به سازمان بورس ارائه شد. با این حساب سرمایه تیپیکو از ۴۳۵ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

دیگر شرکتی که خبر از صدور مجوز افزایش سرمایه خود داد، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس بود. ثپردیس البته افزایش سرمایه ۲۱ درصدی را در دستور کار خود قرار داده و قرار است سرمایه خود را از ۱۶۵ میلیارد تومان به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

همچنین گزارش اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه هیات مدیره پالایش نفت اصفهان ( شپنا ) نیز روی وبسایت کدال بارگزاری شد. بر این اساس شپنا می‌خواهد سرمایه خود را ۸۳ درصد افزایش داده و به ۱۴ هزار میلیارد تومان برساند.

همچنین شایعاتی در خصوص افزایش سرمایه شستا در فضای مجازی منتشر شده که اگر چه هنوز هیچ مقامی از این شرکت به صورت رسمی آنرا اعلام نکرده اما این اخبار سبب شده تا این سهم امروز در صدر تاثیرگذاری بر شاخص کل باشد و با قیمت ۱۱۱۱ تومان در سقف روزانه قرار بگیرد.

این در حالی است که در هفته‌های گذشته هم خبرهایی راجع به افزایش سرمایه‌ شرکت‌های بورسی در کدال منتشر و فرایند افزایش سرمایه و بازگشایی برخی دیگر نیز در جریان معاملات انجام شده بود.

مهمترین اخبار نمادها و کدال را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند