موضوعات داغ:

افزایش سرمایه سایپا مجوز گرفت

افزایش سرمایه سایپا مجوز گرفت

سازمان بورس طی اطلاعیه‌ای با افزایش سرمایه ۳۹۷ درصدی سایپا موافقت کرد تا پس از ایران خودرو این خودروساز نیز فرایند افزایش سرمایه را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از صدور مجوز افزایش سرمایه ایران خودرو، سازمان بورس با افزایش سرمایه شرکت خودروسازی سایپا نیز موافقت کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت سایپا از سوی سازمان بورس مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از رسیدگی‌های انجام شده،  مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه ۳۹۷ درصدی این شرکت از سوی این سازمان بلامانع است.

افزایش سرمایه‌ای که به منظور اصلاح ساختار مالی در اجرای مفاد ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی انجام می‌شود و بخشی از مبلغ افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی های استهلاک‌پذیر تامین می‌شود.

بر این اساس شرکت سایپا حداکثر ۶۰ روز مهلت دارد تا فرایند افزایش سرمایه خود را به طور رسمی انجام دهد، عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز گردیده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند