افزایش قیمت آب، برق و سوخت در سال ۹۶ ممنوع شد

افزایش قیمت آب، برق و سوخت در سال ۹۶ ممنوع شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه عصر دیروز این کمیسیون قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز، نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.  محمدمهدی مفتح افزود: جلسه عصر دیروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با حضور رئیس سازمان برنامه و

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه عصر دیروز این کمیسیون قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز، نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.

 محمدمهدی مفتح افزود: جلسه عصر دیروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اختصاص داشت و این جلسه بیش از ۳ ساعت به طول انجامید.

وی تصریح کرد: پس از بحث و بررسی طولانی، سرانجام کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ تصمیم گرفت درآمد حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده، معادل درآمد سال ۹۵ یعنی همان ۴۸ هزار میلیارد تومان باشد.

مفتح اظهار داشت: معنی مصوبه دیروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ این است که «قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،نفت سفید و برق در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ هیچ‌گونه تغییری نخواهد کرد و افزایش نخواهد یافت».

وی افزود: دو روز پیش نیز تصمیمی داشتیم مبنی بر اینکه ۵ درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها صرف توسعه پالایشگاه‌ها شود و این مصوبه نیز به‌معنای افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیست.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ تأکید کرد: با تصمیم این کمیسیون، هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی در سال ۹۶ نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: از دیگر مصوبات امروز ما، تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۶ است و مهمتر اینکه مالیات بر ارزش افزوده باید صرفاً یک بار و آن هم از قیمت نهایی محصول دریافت شود.

به گزارش تسنیم،مفتح گفت: بخش هزینه‌ای هدفمندی یارانه‌ها درباره میزان پرداختی یارانه نقدی در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند