کد خبر: 127664

افزایش قیمت جهانی نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید. به گزارش رویترز، مشاهده نشانه هایی از کاهش تدریجی شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار نفت موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه

سرویس گزیده‌ها -

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید.

به گزارش رویترز، مشاهده نشانه هایی از کاهش تدریجی شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار نفت موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۱ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز ۱۶ سنت افزایش داشت و به ۵۱ دلار و ۱۹ سنت رسید.

تجار گفتند، در حالی که اوپک رهبری تلاش ها برای کاهش تولید را بر عهده گرفته است، کاهش تدریجی شکاف بین عرضه و تقاضا در بازارموجب تقویت قیمت ها شده است.

با توجه به اینکه اکثر نفت صادراتی اوپک توسط تانکرها حمل می شود، موسسات رصد کننده رفت و آمد کشتی ها به خوبی می توانند وضعیت بازار را ارزیابی کنند.

بر اساس اعلام موسسه تحلیل آمار نفتی وورتکسا، میزان نفت صادراتی از زمان آغاز سال جاری میلادی ۱۷ درصد کاهش یافته است.

فابیو کوهن، مدیر موسسه وورتکسا گفت: «ما شاهد کاهش قابل توجه عرضه جهانی نفت از ماه ژانویه به این طرف بوده ایم و نفت حمل شده از طریق دریا از ۹۷۸ میلیون بشکه در اول ژانویه به ۸۱۲ میلیون بشکه در ۳ آوریل رسیده است.»

«این تغییرات نشان می دهد که برقراری توازن مجدد در بازار دار سریعتر از آنچه که بسیاری از ناظران بازار انتظار داشتند، اتفاق می افتد.»

آمارهای داد و ستد نفتی موسسه تامسون رویترز ایکون هم نشان می دهد که ارسال نفت توسط اوپک به بقیه نقاط جهان از ۸۱۳٫۷ میلیون بشکه در ماه ژانویه به ۷۹۶٫۶ میلیون بشکه تا پایان ماه مارس رسیده است.

اما با توجه به اینکه تولید نفت در برخی کشورها به ویژه آمریکا در حال افزایش است، کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا به صورت تدریجی موجب کاهش میزان ذخایر نفتی خواهد شد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1329.4
0.88
مثقال طلا (%0.84)
607300
51,000
سکه امامی (%0.9)
1501500
135,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.