کد خبر: 127730

افزایش قیمت جهانی نفت به بیش از ۵۵ دلار

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل حملات هوایی آمریکا به سوریه با جهش قابل توجهی روبرو شد و هر دو شاخص جهانی بیشترین روند صعودی خود از ماه مارس به بعد را تجربه کردند. به گزارش  رویترز، به دنبال حملات موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه قیمت جهانی

سرویس گزیده‌ها -

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل حملات هوایی آمریکا به سوریه با جهش قابل توجهی روبرو شد و هر دو شاخص جهانی بیشترین روند صعودی خود از ماه مارس به بعد را تجربه کردند.
به گزارش  رویترز، به دنبال حملات موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه با بیش از ۲ درصد افزایش به بیشترین روند صعودی خود در یک ماه اخیر رسید.

فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر حمله هوایی ارتش این کشور به بهانه حمله شیمیایی در اوایل هفته در شهر ادلب سوریه صورت گرفته است.

در پی این حمله، قیمت نفت دریای برنت در ابتدا به ۵۶ دلار و ۸ سنت در هر بشکه رسید؛ اما اندکی بعد در برابر ۵۵ دلار و ۵۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد که نسبت به دیروز باز هم از رشد ۱.۱ درصدی برخوردار بود.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با بیش از ۲ درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۹۴ سنت در هر بشکه رسید و لحظاتی بعد در برابر ۵۲ دلار و ۳۵ سنت معادل ۱.۲۶ درصد رشد معامله شد.

این دو شاخص جهانی نفت با بیشترین روند افزایشی خود از اوایل مارس ماه گذشته میلادی به بعد روبرو شده اند.

دست اندرکاران بازار این افزایش رویه قیمت نفت را در بازار معاملات امروز یک واکنش ناخودآگاه به حملات هوایی آمریکا می خوانند؛ ضمن اینکه سوریه تولید نفت خود را محدود کرده و نگرانی ها در مورد برهم خوردن ارسال نفت در منطقه خاورمیانه با شدت گرفتن درگیری ها افزایش یافته است.

جفری هالی، کارگزار معاملات آتی در سنگاپور گفت: حملات موشکی آمریکا موجب افزایش ناگهانی بیش از ۲ درصد نفت شده است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1331.7
0
مثقال طلا (%0)
616000
0
سکه امامی (%0)
1519500
0
دلار (%0)
4494
0
یورو (%0)
5648
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.