قیمت نوشابه هم گران می‌شود

قیمت نوشابه هم گران می‌شود

قیمت نوشابه بعد از افزایش ۲۰ درصدی ابتدای تابستان امسال، طی سه‌ماه گذشته تغییری نداشته اما فروشندگان سوپرمارکت‌ها از زمزمه‌های افزایش این کالا برای بار سوم طی امسال خبر می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مشاهدات میدانی حاکی از آن است که انواع نوشابه‌های گازدار برخلاف روند یک‌سال گذشته که هر‌ماه یا سه ماه یک‌بار درصدی از افزایش قیمت را تجربه می‌کردند، طی سه ماه گذشته برای نخستین‌بار بدون تغییر قیمت ماندند، اما حالا گفته می‌شود که خبرهای جدید در راه است.

ابتدای تابستان قیمت‌ نوشابه خانواده تمام برندها از ۱۲هزار و ۵۰۰تومان به ۱۴هزار و ۳۰۰تومان، بطری‌های ۳۰۰میلی‌لیتری از ۴هزار و ۴۰۰ به ۵هزار تومان، شیشه ۲۵۰میلی‌لیتری از ۵هزار و ۵۰۰ به ۶هزار و ۵۰۰ تومان و قوطی ۳۳۰میلی‌لیتری از ۷هزار و ۱۰۰تومان به ۸هزار و ۱۰۰تومان افزایش یافت. در طول سال گذشته قیمت نوشابه سه برابر شد و تنها در شش ماه اول پارسال این محصول تا ۱۲۵درصد گران‌تر شد.

قیمت نوشابه شب عید هم افزایش یافته بود و از ابتدای امسال این کالا با قیمتی متفاوت از زمستان پارسال به بازار عرضه شد. قیمت نوشابه‌های قوطی ۳۳۰‌میلی‌لیتری تا بهمن‌ماه سال گذشته ۴ تا ۵هزار و ۵۰۰تومان و قیمت بطری ۱.۵لیتری نوشابه خانواده بین ۱۰هزار و ۹۰۰ تا ۱۲هزار تومان بود.

منبع: همشهری

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند