معاون وزیر صنعت:

افزایش قیمت پراید ۱۵۱ باید مجوز داشته باشد

افزایش قیمت پراید ۱۵۱ باید مجوز داشته باشد

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت گفت: هرگونه افزایش قیمت خودروهای تولید داخلی، باید مصوبه شورای رقابت و مراجع ذیربط دیگر را داشته باشد.

محسن صالحی‌نیا در خصوص اختصاص ۵ هزار دستگاه تاکسی برقی و هیبریدی به ناوگان حمل‌ونقل شهری گفت: هنوز این برنامه قطعی نشده است و فعلا برنامه‌ای برای تاکسی‌های هیبریدی نداریم، چرا که زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این خودروها فراهم نشده است.

وی در خصوص ورود خودروهای برقی به ناوگان حمل‌ونقل گفت: آيین‌نامه خودروهای تمام‌شارژ یا «لاگ‌این» به دولت ارائه شده و در مرحله بررسی است و در صورت تصویب در هیات دولت، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

صالحی‌نیا ادامه داد: برای تصمیم‌گیری در خصوص استفاده از این خودروها، ابتدا باید سیاست‌های کلی مانند اعتبار و هزینه و حمایت‌های مالی توسط دولت مشخص شده و بعد از آن، روش‌های اجرایی را مشخص خواهیم کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش یک میلیون تومانی قیمت پراید ۱۵۱ گفت: افزایش قیمت هر خودرویی باید مجوزهای لازم از مراجع ذیریط مانند شورای رقابت داشته باشد؛ اما اگر موردی هست که بدون این مصوبه، خودروساز اقدام به افزایش قیمت کرده است به ما گزارش کنید تا رسیدگی کنیم.

وی تاکید کرد: مدیر فروش سایپا باید توضیحات لازم مانند افزایش هزینه‌های تولید و یا مجوزهای کسب‌شده برای افزایش قیمت را ارائه دهد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند