ایران بروکر

افزایش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی

تجارت نیوز

دو هفته از آغاز سال ۱۴۰۱ می‌گذرد و همچنان قیمت برخی اقلام از جمله گوجه فرنگی، سیب زمینی و خیار بالاست.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایسنا، براساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو پیاز زرد ۸۰۰۰ تومان، پیاز قرمز ۱۰ هزارتومان، سیب زمینی ۱۶ هزار تومان، گوجه فرنگی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، خیار ۱۴ تا ۱۶هزار تومان، موز ۳۵ هزار تومان، سیب ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، پرتقال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، کیوی ۲۰ هزار تومان، سیرتازه ۱۵ هزار تومان و فلفل دلمه ۲۵هزار تومان است.

همچنین در میادین میوه و تره بار نیز قیمت هر کیلو پرتقال ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، سیب ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان، کیوی ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان، موز ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز۵۸۰۰ تومان، پیاز زرد ۶۵۰۰ تومان، خیارگلخانه ۱۱هزار و ۹۰۰ تومان، خیار کوتاه ۱۰ هزار و۲۰۰ تومان، خیاررسمی۸۹۰۰ تومان، فلفل دلمه ۱۰ هزارو۵۰۰ تومان، سیب زمینی۱۰ هزار تومان و گوجه فرنگی ۹۵۰۰ تومان است.

عرضه خرمای مضافتی بیش از ۴۸ هزار تومان تخلف است

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ملاک قیمتی برای عرضه خرمای مضافتی میادین میوه و تره‌بار هستند که نباید بالاتر از کیلویی ۴۸ هزار تومان باشد و عرضه فراتر از آن نرخ تخلف است.

محمدمهدی برومندی در گفتگو با صداوسیما اظهار کرد: قیمت صادراتی خرمای مضافتی ۱.۱ دلار است که این قیمت پایه قیمت گذاری داخلی نیز محسوب می‌شود.
وی افزود: بازرسی جهادکشاورزی با همکاری تعزیرات و سایر دستگاه‌های مربوطه با هرگونه فروش گرانتر از قیمت مصوب این محصول برخورد می‌کند و با توجه به عرضه گسترده این محصول افزایش قیمت قابل قبول نیست.
برومندی تاکید کرد: مقرر شده است هم بازرسی‌ها افزایش یابد و هم در میادین میوه و تره بار غرفه‌های جدیدی برای عرضه خرما برپا شود تا قیمت به سطح متعادل برسد.

مطالعه کنید
فروش نفت روسیه به چین و هند رکورد زد

نظرات