سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد

افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه کشور، سهم سازمان بهزیستی و کمیته امداد را از منابع هدفمندی یارانه‌ها برای دستگاه‌های حمایتی ابلاغ کرد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مکاتبه با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، شیوه‌نامه اجرایی ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۷ کشور را ابلاغ کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این شیوه نامه، خطاب به سازمان هدفمندی یارانه‌ها، سازمان بهزیستی و کمیته امداد آمده است: در اجرای ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه و با هدف ترمیم مستمری خانوارهای تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی، تا مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل ردیف سه جدول مصارف هدفمندی تبصره ۱۴ به صورت ماهانه، از سوی سازمان برنامه به دستگاه‌های حمایتی ابلاغ و اختصاص داده می‌شود.

بر این‌اساس سهم کمیته امداد از این مبلغ ۳۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال و سهم سازمان بهزیستی ۱۱ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال تعیین شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مکاتبه با رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها یادآور شده است: ترتیبی اتخاذ شود تا پرداخت مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در تیر ماه، بر اساس این شیوه‌نامه انجام و مابه التفاوت سه ماه اول سال نیز پرداخت شود.

منبع:سازمان برنامه و بودجه
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند