افزایش ۰/۲ درصدی قیمت طلا

افزایش ۰/۲ درصدی قیمت طلا

در آستانه انتشار صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال‌رزرو آمریکا که می‌تواند سرنخ هایی از روند افزایش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی این کشور به دست دهد، قیمت طلا امروز با افزایش همراه بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۲۷۹ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز دوشنبه حدود ۱٫۴ درصد کاهش داشت و بیشترین کاهش قیمت یک روزه از ۱۱ سپتامبر تاکنون را به ثبت رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۷۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

بارناباس گان، تحلیلگر اوسی‌بی‌سی گفت: با توجه به این واقعیت که افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر تقریبا قطعی به نظر می‌رسد، ناظران بازار به دقت در حال رصد این مسئله هستند که فدرال‌رزرو بعد از ماه دسامبر چه اقداماتی را در دستور کار خواهد داشد.

افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن ارزش دلار و رشد بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا می‌شود و با افزایش هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد را کاهش می‌دهد.

جانت یلن، رئیس فدرال‌رزرو آمریکا دیروز گفت به محض اینکه جرومی پاول تایید شود و به عنوان رئیس بعدی فدرال‌رزرو سوگند یاد کند، وی از عضویت در هیات مدیره فدرال‌رزرو استعفا خواهد کرد.

تجار همچنین در حال رصد میزان تقاضا برای خرید طلا بعد از اقدام دونالد ترامپ در قرار دادن نام کره شمالی در فهرست دولت های حامی تروریزم در روز دوشنبه هستد.

گان افزود: پیش‌بینی اینکه ترامپ می‌خواهد چه کند خیلی سخت است… ما منتظریم ببینیم که کره شمالی چگونه واکنش نشان می‌دهد و اینکه آیا تنش‌های بین‌المللی را افزایش خواهد داد یا نه.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند