خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بیژن زنگنه: افزایش صادرات نفت بدون برجام شدنی است، اما بدون توافق با آمریکا خیر/ دروغ هر چقدر هم بزرگ باشد، مالیات ندارد!

افزایش ۴ برابری وام بانکی/ کدام بانک‌ها وام می‌دهند؟

سقف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ضروری و اشتغال زایی در بانک‌های قرض الحسنه به ترتیب چهار و پنج برابر شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کدام بانک‌ها وام چهار برابری می‌دهند؟

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با موافقت کمیسیون اعتباری بانک مرکزی، سقف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ضروری و اشتغال زایی در بانک‌های قرض الحسنه افزایش یافت.
بر این اساس در این بانک‌ها که هم اینک شامل بانک‌های رسالت و مهر ایران می‌شود، سقف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ضروری برای اشخاص حقیقی ۲۰۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماهه تعیین شد.
سقف مبلغ یاد شده، پیشتر ۵۰ میلیون تومان بود. از سوی دیگر سقف تسهیلات اشتغال‌زایی برای کسب و کارهای خرد و کوچک از ۱۰۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون تومان رسید و دوره بازپرداخت آن حداکثر ۸۴ ماهه شد. به طور کلی منتظر ماندن در نوبت، داشتن میانگین حساب مناسب، نداشتن بدهی بابت وام قرض الحسنه، داشتن ضامن یا اعتبارسنجی مناسب از جمله مولفه‌هایی است که متقاضیان تاکنون در فرایند دریافت وام قرض الحسنه بانک‌ها با آن روبه رو بوده‌اند.
روزنامه خراسان نوشت، نکته دیگر درباره این نوع تسهیلات نرخ کارمزد و سود آن است که عمدتاً ۴ درصد تعیین شده است. محاسبات نشان می‌دهد با فروض یاد شده، مبلغ اقساط ماهانه برای وام قرض الحسنه ضروری اشخاص حقیقی ۳ میلیون و ۶۸۳ هزار تومان و برای وام اشتغال زایی ۶ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان خواهد بود.

مبلغ وام بازنشستگان چقدر است؟

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی : یکی از خدماتی که می تواند در شرایط سخت معیشتی به کمک بازنشستگان بیاید وام قرض الحسنه است که تامین اجتماعی، در کنار وام‌هایی که به شکل عمومی قابل پرداخت است و دولت هم تصمیمات خوبی برای آن درنظر گرفته است.

وی افزود: توسعه پرداخت وام‌های قرض الحسنه بازنشستگان را برای سال آینده خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان منابع برای این منظور پیش‌بینی کردیم گفت: مبلغ وام به ازای هرنفر ۱۰ میلیون تومان خواهد بود. در سال جاری این مبلغ هفت میلیون تومان بود که برای سال آتی ۴۰ درصد رشد خواهد داشت.

موسوی افزود: امسال حدود ۲۷۰ هزار نفر وام دریافت کردند که پیش بینی ما برای سال آینده، بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر است که به اقتضای شرایط پرداخت می‌شود و می‌تواند خبر خوبی برای بازنشستگان باشد.

نظرات