کد خبر: 186293

مدیرکل گمرک بازرگان خبر داد:

افزایش ۷۰ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز طی سال‌جاری در مرز بازرگان

مدیرکل گمرک بازرگان از افزایش ۷۰ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در مرز بازرگان خبر داد.

گمرک بازرگان+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

علی معصومی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز را از عوامل تهدیدکننده در اقتصاد کشور می‌توان برشمرد، تصریح کرد: در این راستا طی سال‌جاری ۷۰ درصد در بحث کشفیات قاچاق کالا و ارز در گمرک بازرگان افزایش داشتیم که تعداد ۷۰۰ پرونده تا به امروز در این‌خصوص تشکیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معصومی، بحث واردات بی‌رویه و غیرضروری را عامل مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور دانست و گفت: طی سه‌ماه گذشته بیش از ۳۰۰ هزار تن کالا معادل ۲۵۰ میلیون دلار به کشورمان جنس وارد شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین کالاهای وارداتی غیرضروری است که از آن می‌توان به لوازم یدکی لوازم خانگی لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

معصومی با تاکید بر اینکه باید واردات به کشور ساماندهی شده و از ورود اجناس غیرضروری به کشور خودداری شود، افزود: ۵ هزار تومان البسه طی ۱۰ ماهه سال‌جاری از این مرز وارد کشورمان شده است.

وی گفت: در حالی‌که این اقدام زمینه را برای شکوفایی و توسعه کارخانجات کشورهای صادرکننده فراهم می‌سازد و کارخانجات تولیدی لباس کشورمان یک گام به سوی تعطیلی کشیده می‌شوند.

معصومی بر نقش استراتژیک گمرک بازرگان و تاثیر این دروازه در اقتصاد جامعه اشاره کرد و افزود: طی سال‌جاری بیش از ۱۰۵ هزار تن کالا به ارزش ۶۰ میلیون دلار به خارج از کشور از این مرز صادر شده است.

مدیرکل گمرک بازرگان در ادامه افزود: در مقدار صادرات کالا از مرز بازرگان در مقایسه با سال گذشته از لحاظ وزن، ۲۵ درصد افزایش را شاهد هستیم.

وی بر آمار و روند ورود و خروج تریلی‌های حامل بار از این گمرک اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ ماهه سال‌جاری، ۴۵ هزار کامیون از گمرک بازرگان خارج شده و تعداد ۱۰۰ هزار کامیون وارد کشور شده است.

وی از افزایش درآمد این گمرک به میزان ۱۰ درصد خبر داد و افزود: درآمد گمرک بازرگان در سال‌جاری به ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.