افتخاری:

حقوق بازنشستگان ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت /حقوق کمتر از ۲.۵ میلیون نداریم

حقوق بازنشستگان ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت /حقوق کمتر از ۲.۵ میلیون نداریم

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه حداقل حقوق بازنشستگان را رعایت کردیم و زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نداریم، گفت: میانگین حقوق بازنشستگان شامل همسان سازی در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بوده که امسال میانگین حقوق دریافتی به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده یعنی ۸۰۰ هزار تومان به طور میانگین افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در نشست زنده خبری گفت: برای خرید بیمه نامه بازنشستگان تفاهم کرده ایم و در هفته آینده نسبت به آن اقدام می‌شود تا بازنشستگان تخفیف بیمه ملت بگیرند و هم اقساطی خرید کنند.

وی افزود: مدل‌ها طراحی شده و ظرف یکی دو هفته آینده اجرایی می‌شود، همچنین ۱۵ درصد تخفیف از فروشگاه کفش ملی در نظر گرفته شده و تفاهم‌نامه‌هایی مناسب طراحی شده تا در سبد معیشتی بازنشستگان وضعیت مناسبی شود.

افتخاری در مورد حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی حقوق چندسالی است اجرا می‌شود امسال هم رایزنی‌ها شروع شده و پیگیری‌های جدی از سوی وزیر رفاه و سازمان برنامه بودجه شده و وضعیت را تشریح کردیم و منجر شد بودجه همسان‌سازی که سال پیش ۳۵۰۰ میلیارد بود امسال به ۶۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال در وضعیت حقوقی‌شان با دو موضوع یکی ۱۵ درصد افزایش سالانه طبق مصوبه قانون و دیگری همسان‌سازی روبرو هستیم، افرادی که بالاتر از سقف حقوق می‌گیرند یا سنواتشان کامل نیست و زیر ۳۰ سال است به ازای هر سال یا کسانی که در گروه خود حقوقشان بالاتر است شامل همسان سازی نمی‌شوند، این افراد که ۱۴۰ هزار نفر( ۱۰ درصد )می‌شوند همسان سازی شاملشان نمی‌شود، البته شاید مجوزی گرفته شود و مشمول شوند که نیاز به مصوبه و پیگیری دارد.

وی افزود: ولی ۹۰ درصد مابقی شامل همسان سازی می‌شوند میانگین حقوق آنها در سال گذشته ۲میلیون و ۸۰۰ هزار بوده که امسال میانگین حقوق دریافتی به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده یعنی ۸۰۰ هزار تومان به طور میانگین افزایش یافته است.

افتخاری گفت: حداقل حقوق بازنشستگان را رعایت کردیم و زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نداریم و حقوق بازنشستگان با سنوات کمتر از ۳۰ سال هم به ۲ میلیون و ۸۰۰ رسیده است.

وی گفت: ۳۰ درصد متوسط حقوق ها رشد کرده و در واقع افزایشها بین ۷ تا ۲۲ درصد است.

افتخاری افزود: ۸۲ درصد سال گذشته از بازنشستگان مشمول همسان سازی حقوق شدند اما امسال ۹۰ درصد شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد رضایت مندی بازنشستگان گفت: هرچه گفته ایم وعده نبوده بلکه محقق شده،اینکه حقوق بازنشیتگان با افزایش در فروردین واریز شده که وعده نیست.

افتخاری تصریح کرد: بازنشستگان احکام حقوقی خود را دیده اند و به تمام سوالاتشان پاسخ داده ایم.

وی افزود: بنده وعده یا خبر جدیدی ندادم بلکه اقدامات انجام شده گفته شد ولی در مورد رضایت باید بگویم هر انچه در توان داریم را انجام می دهیم و گاهی امکانات پاسخگو نیست.

وی افزود: کل بودجه ۶۵۰۰ میلیاردی صندوق را برای حقوق هزینه کرده ایم.

افتخاری با اشاره به اینکه هرانچه در این مجموعه امکان خدمات رسانی است را به بازنشستگان ارایه می دهد، گفت: ۲۱.۵ درصد تخفیف محصولات پگاه را نیز برای بازنشستگان داریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تغییر سن بازنشستگی در کشور و حمایت های معیشتی گفت: مسکن اکنون از دغدغه بازنشستگان می تواند باشد اما گران قیمت است و تامین ان گرفتاری ایجاد می کند،اینکه بگویم طرح مشخص برای تامین مسکن داریم باید بگویم،نداریم اما به فکرش هستیم و پیشنهاداتی بررسی شده است.۷میلیون وام قرض الحسنه داریم و وام ازدواج فرزندان انها نیز داده می شود که بدنبال توسعه ان هستیم.

وی گفت: پنج تفاهمنامه برای رفاه بازنشستگان انجام داده‌ایم و شرایطی را برقرار کرده‌ایم تا بازنشستگان در هر سال بتوانند سه‌بار وام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای خرید از فروشگاه رفاه داشته باشند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری نیز اظهار داشت: بیمه تکمیلی این افراد از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان رسیده است.

افتخاری در مورد حقوق مدیران شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این خبر مربوط به سال ۹۷ است که یکی از مدیران دریافتی بالا داشته و برکنار شده است و در همان سال، وزارت رفاه به تمام مدیران دستورالعملی را ابلاغ کرد که دریافتی‌ها سقف مشخصی داشته باشد.

وی افزود: طبق ضوابط قانونی ۱۵ درصد نیز به حق اولاد بازنشستگان اضافه شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد میزان ابتلای بازنشستگان به کرونا گفت: از میان بازنشستگان کشوری، حدود ۴۰۱ نفر به کرونا مبتلا شده که این موارد را نیز به ما اعلام کرده‌اند. همچنین شماره تلفنی را اعلام کرده‌ایم که در صورت ابتلا، با این شماره تماس بگیرند.

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند