شرکت‌های بورسی ملزم به اعلام پیش‌بینی سود هر سهم شدند

شرکت‌های بورسی ملزم به اعلام پیش‌بینی سود هر سهم شدند

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در سخنانی از الزام شرکت‌ها به ارائه سود هر سهم تا پایان سال خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدحسن ابراهیمی سروعلیا، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به منظور افزایش شفافیت و اعتماد به بازار سرمایه از ناشران خواسته شده است تا سود هر سهم تا پایان سال را به بازار اعلام کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه این موضوع طی نامه ای به مدیران عامل شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران اعلام شده، افزود: این اقدام باعث می‌شود سرمایه‌گذاران با تحلیل دقیق‌تر شرکت‌ها و اطمینان از سودآوری آنها اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کرده و از رفتار هیجانی پرهیز کنند.

وی ادامه داد: بدیهی است باتوجه به گزارش‌های سه ماهه اخیر انتظار می‌رود وضعیت سودآوری شش ماهه دوم بسیاری از شرکت‌ها مناسب باشد.

سروعلیا تصریح کرد: با عنایت به پیگیری‌های سهامداران و نهادهای نظارتی ، مبنبی بر درخواست انتشار پیش‌بینی درآمد هر سهم ناشران، انتشار پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری شرکت‌های تولیدی از طریق فرم «افشای اطلاعات با اهمیت» حداکثر تا ۲۰ بهمن ۹۹ امکان پذیر خواهد بود.

منبع: سنا

اخبار مرتبط با بازار سهام را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند