امضای قرارداد با فرانسه برای تامین قطعه هواپیماهای ATR

امضای قرارداد با فرانسه برای تامین قطعه هواپیماهای ATR

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقص فنی هواپیمای ای‌تی‌آر این شرکت اعلام کرد: ایران‌ایر سعی می‌کند حداکثر تلاش خود را برای تحقق اصل رعایت ایمنی به عنوان یکی از اولویت‌ها به کار گیرد.

روابط عمومی ایران‌ایر اعلام کرد: «هواپیمای ATR72-600 یکی از ایمن‌ترین هواپیماهای کوتاه‌برد است و مورد توجه ایرلاین‌های مطرح جهان برای مقاصد کوتاه است. با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی، کشورهای اروپایی حداکثر استفاده از این هواپیمای پیشرفته را برای انجام پروازهای کم‌هزینه در برنامه پروازی خود دارند. در ایران نیز در حال حاضر فرودگاه‌های حاشیه دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب و جزایر آن بیشترین تطابق را در این زمینه دارا هستند.

از سوی دیگر نقص فنی در تمام طول عمر پروازی یک هواپیما در هر تایپی ممکن است پیش آید که شرکت‌های هواپیمایی تدابیر لازم از جمله تامین قطعات و نیروی انسانی متخصص را برای رفع آن پیش‌بینی می‌نمایند. در خصوص هواپیماهای ATR نیز بر اساس مذاکرات و قرارداد منعقده بین «هما» و کارخانه هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ATR، تامین قطعات این هواپیما تداوم داشته و خواهد داشت.

شایان ذکر است نقص فنی پیش آمده در هواپیمای ATR با رجیستر «TA» در مسیر مشهد به گرگان در شب گذشته (چهاردهم مرداد) مشکلی نبوده که نیاز به تعویض قطعه داشته باشد واین هواپیما پس از بررسی‌های لازم توسط متخصصین فنی «هما» (پانزدهم مرداد) فرودگاه گرگان را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک نموده است و در حال حاضر آماده سرویس‌دهی برای انجام پرواز بعدی خود است.

بار دیگر تاکید می‌شود رعایت ایمنی همواره اولویت اول هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) است که سعی می‌کند حداکثر تلاش خود را در جهت تحقق این اصل داشته باشد.»

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند