امکان ارائه خدمات ویژه نابینایان در شعب بانک توسعه تعاون آغاز شد

امکان ارائه خدمات ویژه نابینایان در شعب بانک توسعه تعاون آغاز شد

سامانه ارائه خدمات بانکی نابینایان باهدف سهولت بهره‌مندی این قشر از خدمات بانکی، در دو شعبه بانک توسعه تعاون در تهران و شیراز به بهره‌برداری رسید.

سامانه ارائه خدمات بانکی نابینایان باهدف افزایش رضایتمندی مشتریان نابینا و سهولت بهره‌مندی این قشر از خدمات بانکی، در دو شعبه بانک توسعه تعاون در تهران و شیراز به بهره‌برداری رسید و به‌زودی سایر شعب نیز در این خصوص فعال خواهند شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، گفتنی است با استفاده از این سامانه مشتریان نابینا بدون نیاز به حضور همراه می‌توانند فرم‌های درخواست انواع عملیات بانکی مانند افتتاح حساب دریافت وجه، واریز وجه، خدمات کارت و غیره را با استفاده از ورودی و خروجی‌های صوتی و بریل تکمیل نموده، سپس فرم‌های تکمیل‌شده توسط چاپگر باجه پرینت و برای انجام عملیات در اختیار مسئول مربوطه قرارمی گیرد.

لازم به توضیح است سامانه خدمات بانکی نابینایان شامل دستگاه برجسته نگار و نرم‌افزار فرم‌های بانکی است که دارای صفحه‌کلید و نمایشگر بریلی بوده و تکمیل فرم‌های بانکی با استفاده از صفحه‌کلید توسط نابینایان انجام می‌شود.

شایان‌ذکر است نابینایان در تهران برای استفاده از خدمات بانک توسعه تعاون که به سامانه بانکی نابینایان مجهز شده است، می‌توانند با مراجعه به شعبه آیت‌الله کاشانی، به آدرس، خیابان آیت‌الله کاشانی نرسیده به اتوبان ستاری نبش خیابان عقیل مراجعه کنند و همچنین در استان فارس و شهر شیراز نیز نابینایان می‌توانند به بانک توسعه تعاون به آدرس، خیابان استقلال نرسیده به بهشت برای دریافت این خدمات مراجعه نمایند.

 

منبع: روابط عمومی بانک توسعه تعاون

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند