ت
کد خبر: 128473

انتشار نخستین آگهی اوراق اختیار معامله خرید از شب گذشته/ ارزش بازار پول ۶۰ برابر بازار بدهی

مدیرعامل فرابورس ایران، از انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید در شب گذشته خبر داد و گفت: این ابزار  می تواند به تعمیق بخشی  بازار و کشف قیمت کمک کند. به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،امیر هامونیدر نشست خبری فاینکس ۲۰۱۷ که در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس،بانک و بیمه برگزار شد،گفت: با این رویداد، اولین بار

سرویس گزیده‌ها -

مدیرعامل فرابورس ایران، از انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید در شب گذشته خبر داد و گفت: این ابزار  می تواند به تعمیق بخشی  بازار و کشف قیمت کمک کند.
به گزارش خبرنگار تجارت نیوز،امیر هامونیدر نشست خبری فاینکس ۲۰۱۷ که در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس،بانک و بیمه برگزار شد،گفت: با این رویداد، اولین بار بانک حکمت ایرانیان از طریق صندوق بازار گردانی سهم آشنا وارد این عرصه خواهد شد .
وی همچنین با اشاره به برگزاری موفق رویداد فین استارزها در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار داشت: سطح برگزاری تاکنون غیر قابل تصور بوده و ایده هایی در این رویداد مطرح شده که بازار سرمایه را متحول خواهد کرد.

مدیر عامل فرابورس ایران با اشاره به فراهم شدن فضای مناسب برای فین استارزها در دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه تهران گفت: فرابورس ایران اکو سیستم فضای ایده و شرکت‌های دانش بنیان را به طور کامل در فاینکس ۲۰۱۷ فراهم کرده که در این فضا استارتاپ ها ، شتاب دهنده ها ،صندوق های جسورانه، تامین سرمایه ها و شرکت های سرمایه گذاری در کنار سازمان بورس و بورس ها حضور دارند.

هامونی عنوان کرد: حتی شرکت‌هایی که در حوزه بانک فعالیت می‌کنند مثل خدمات انفورماتیک از جمله مجموعه هایی هستند که اگر در حوزه پول تکنولوژی وجود داشته باشد، می توانند در فین استارز ورود پیدا کنند. در حوزه بیمه نیز بیمه مرکزی راغب است به این حوزه ها ورود کند که با معرفی مدیر آی تی آن مجموعه تکنولوژی‌هایی که لازم است، در حوزه بیمه توسعه یابند، معرفی می‌شوند.
وی گفت: فرابورس ایران امسال در دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه با چهره ای متفاوت ظاهر شده و ۷۰ تیم استارتاپی در قالب ۱۶۰ نفر در این رویداد ثبت نام کردند که در نهایت ۳ تیم در حوزه بورس بانک و بیمه از سوی هیات داوران انتخاب می شوند و تیم اول ۳۰ میلیون تیم دوم ۲۰ میلیون و تیم سوم ۱۰ میلیون تومان جایزه می گیرند.

هامونی همچنین با اشاره به شرایط عرضه اولیه در سال جدید گفت: عرضه های اولیه متناسب با شرایط بازار صورت می گیرد که اطلاعیه رسمی آن در سایت فرابورس نیز منتشر خواهد شد.

وی در خصوص اثرات عرضه اولیه بر بازار هم گفت : عرضه های اولیه چه سبک و چه سنگین در میان مدت و بلند مدت تاثیری بر شاخص بورس و فرابورس ندارد اما در کوتاه مدت بر بازار اثرگذار است.

مدیر عامل فرابورس ایران ادامه داد: این که گفته می شود عرضه اولیه به طور مطلق انجام نشود بر ضد بازار است و در میان مدت و بلند مدت به کوچک شدن بازار منجر خواهد شد.

به گفته هامونی اگر در سال های ۸۶ تا ۹۰ عرضه های اولیه نبود و خصوصی سازی صورت نگرفته بود همچنان در همان بازار ۲۶ هزار میلیارد تومانی متوقف مانده بودیم اما تا پایان اسفند ۹۵ به رقم ۱۰۴ هزار میلیارد تومان رسیده ایم که این اتفاق به اشتغال زایی نیز کمک کرده است.

هامونی با اشاره به تشکیل دبیرخانه دایمی فین استارز افزود: ایده های مرتبط با این حوزه دائما رصد خواهد شد و پشتوانه برگزاری این رویداد در سال آینده قرار خواهد گرفت.

وی  با اشاره به نرخ بازار بدهی گفت: نرخ را می شود با هماهنگی بانک مرکزی و بازار سرمایه و دیگر ارکان تصمیم گیر و سیاست گذار مدیریت کرد البته در ابن بازار کاهش نرخ هم داشته ایم به طوری که میانگین نرخ در بازار بدهی تا ۴ درصد کاهش یافته است. به گفته هامونی همچنین تا کنون در بازار بدهی حتی ۱ ریال نکول نداشته ایم.

مدیر عامل فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد که با زیرساخت هایی که در بازار بدهی ایجاد می شود این بازار جایگاه شایسته خود را در اقتصاد کشور پیدا کند.

هامونی در پاسخ به این سوال که گفته می شود بازار بدهی بازار پول را تحت تاثیر خود قرار داده است گفت: بازار پول به لحاظ ارزش معامله ۶۰ برابر بازار بدهی است لذا این ادعا را به شدت رد می کنم.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.1)
1293.1
1.24
مثقال طلا (%0)
548100
0
سکه امامی (%0)
1415500
0
دلار (%0)
4091
0
یورو (%0)
4884
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.