موضوعات داغ:

فشار به ایران بر انتقال جعبه سیاه به اوکراین

فشار به ایران بر انتقال جعبه سیاه به اوکراین

با گذشت حدود دو هفته از حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی در آسمان ایران که به مرگ ۱۷۶ سرنشین این هواپیما منجر شد، وزیر راه و شهرسازی ایران برای رایزنی با همتای خود به اوکراین سفر کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی صبح دیروز، دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به ‌منظور تقدیم نامه رسمی تسلیت و همدردی رییس‌جمهور کشورمان و ابراز همدردی و تسلیت صمیمانه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران وارد کی‌یف، پایتخت اوکراین شد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان پس از ورود به کی‌یف، با پریستایکو، وزیر امور خارجه اوکراین دیدار و در خصوص همکاری‌های دوطرفه و همه‌جانبه، پیگیری همکاری‌های مشترک و همچنین پیگیری مسائل مرتبط با سانحه سقوط هواپیما گفت‌وگو کرد. دیدار با رییس‌جمهور اوکراین و مذاکره با او نیز یکی دیگر از برنامه‌های عصر روز گذشته اسلامی در کی‌یف بود.

هرچند وزارت راه و شهرسازی جزییاتی از مذاکرات دو طرف در جریان این سفر ارایه نکرده اما به نظر می‌رسد این سفر به منظور آغاز مذاکرات میان دو طرف برای حل و فصل پرونده این پرواز انجام شده است. با توجه به اینکه ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که علت سقوط این هواپیما، شلیک اشتباه سامانه پدافند هوایی بوده و ایران مسوولیت این حادثه را بر عهده خواهد گرفت، احتمالا در فرآیند پرداخت غرامت نیز ایران حضور خواهد داشت و بر اساس اظهارات کارشناسان صنعت هوایی، مذاکره با دولت اوکراین و توافقی که دو دولت در این زمینه انجام می‌دهند، مشخص خواهد کرد که این میزان غرامت چقدر خواهد بود و چگونه پرداخت می‌شود.

در کنار موضوع غرامت، دیگر مساله‌ای که در روزهای گذشته بحث درباره آن ادامه داشته، موضوع بررسی فنی این حادثه و نحوه جمع‌بندی آن است. بر اساس قوانین سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو)، ایران به عنوان کشوری که سقوط در آن اتفاق افتاده، مسوول بررسی این حادثه است و اینکه فرآیند بررسی به چه شکلی دنبال شود و نتیجه به چه طریق اعلام شود را ایران تعیین خواهد کرد.

با توجه به پیدا شدن دو جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده، در صورتی که امکانات فنی لازم در ایران وجود داشته باشد، این جعبه‌ها در ایران بازخوانی خواهند شد، اما در غیر این صورت امکان ارسال آنها به کشور دیگری وجود دارد. در این بین با توجه به اینکه هیچ اجبار قانونی وجود ندارد، مقصد احتمالی جعبه‌های سیاه مشخص نیست و هر چند اوکراین به عنوان کشور ذی‌نفع در این حادثه اولویت دارد اما باز هم تصمیم نهایی را ایران خواهد گرفت. با وجود صراحت مقررات بین‌المللی در این رابطه، در روزهای گذشته فشارهایی از سوی برخی دولت‌ها برای اجبار ایران به ارسال جعبه‌های سیاه به خارج از کشور آغاز شده است.

فرانسوا فیلیپ شامپاین گفته: «جعبه سیاه باید به جایی فرستاده شود که تجربه برای بازخوانی آن وجود دارد و به صورت شفاف این امر را انجام دهند». پیش از این نیز نخست‌وزیر کانادا گفته بود: فرانسه یکی از معدود کشورهایی است که توانایی خواندن اطلاعات جعبه‌های سیاه را دارد که این جعبه‌ها به ‌شدت آسیب دیده است.

با وجود این فشارهای بین‌المللی ایران اعلام کرده که خود در این زمینه تصمیم خواهد گرفت، اما در این بین برخی اظهارات متناقض در سازمان هواپیمایی کشوری باعث شده جهت نهایی این تصمیم نامشخص باشد.

حسن رضایی‌فر، مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری دو روز قبل اعلام کرد: بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی ۷۳۷ با توجه به جدید بودن آن نیازمند تجهیزات مدرن و خاصی است. فهرست این نرم‌افزارها را به مسوولان مربوطه ارایه دادیم تا اگر می‌خواهند بازخوانی جعبه سیاه در داخل کشور انجام شود، این نرم‌افزارها را تهیه و خریداری‌ کنند تا عملیات بازخوانی در کشور انجام شود از سوی دیگر فهرست یک‌سری تجهیزات و برنامه‌های لازم برای نصب کابل‌ها و دانلود و همچنین بازسازی را ‌به مسوولان ارایه داده‌ایم تا خریداری شو‌د و همزمان در حال مذاکره با برخی متخصصان داخلی هستیم تا با این تمهیدات بازخوانی جعبه ‌سیاه در کشور انجام شود.

این صحبت‌ها در حالی به نقل از او منتشر شده که پیش از این برخی رسانه‌ها باز هم به نقل از وی از نهایی شدن تصمیم برای انتقال جعبه‌های سیاه به خارج از ایران خبر داده‌ بودند.

هر چند با توجه به کنوانسیون شیکاگو، هیچ کشور خارجی نمی‌تواند ایران را مجبور به ارسال جعبه‌های سیاه به خارج از کشور کند، اما با توجه به افزایش حساسیت‌ها در این رابطه به نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی کشوری باید به زودی تصمیم نهایی خود را در این زمینه اعلام کرده و بازخوانی اطلاعات جعبه‌های سیاه را آغاز کند.

منبع: اعتماد

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند