انگلیس حاضر است 50 میلیارد پوند به اتحادیه اروپا بپردازد

انگلیس حاضر است 50 میلیارد پوند به اتحادیه اروپا بپردازد

دولت انگلیس برای شکست بن‌بست مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا و برای آغاز مذاکرات تجاری حاضر است بعد از پایان مذاکرات 50 میلیارد پوند به اتحادیه اروپا بپردازد.

ترزا می نخست‌وزیر انگلیس پرداخت هزینه 50 میلیارد پوندی برای مذاکرات تجاری برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را تایید می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه انگلیسی ساندی تایمز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، بریتانیا بعد از اتمام مذاکرات خروج به مدت سه سال سالانه 17 میلیارد پوند به بروکسل پرداخت خواهد کرد تا گفت‌وگوهای تجاری میان دو طرف آغاز شود.

روزنامه ساندی میل هم گزارش داد برای شکستن بن‌بست مذاکرات برگزیت، بریتانیا مجبور است 46 میلیارد پوند به اتحادیه اروپا پرداخت کند.

هفته گذشته مایکل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا در موضوع برگزیت بعد از گفت‌وگو با دیوید دیویس وزیر برگزیت بریتانیا گفت پیرامون مباحث تجاری هیچ پیشرفتی در مذاکرات برگزیت حاصل نشده است.

دیویس هم گفت حل‌و‌فصل مسایل مالی در مذاکرات برگزیت اهمیت دارد اما در این زمینه تفاوت‌هایی اساسی میان بریتانیا و اتحادیه اروپا وجود دارد که باید رفع شوند.

مردم بریتانیا (انگلیس، ولز، اسکاتلند، ایرلندشمالی) سال 2016 به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. مذاکرات خروج سال2017 آغاز شده و به مدت دو سال تا مارس 2019 ادامه خواهد داشت.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند