اهدای نخستین تندیس ملی استراتژی به برترین‌ها / استارت‌آپ‌ها عامل پویایی صنعت و اقتصاد ایران

اهدای نخستین تندیس ملی استراتژی به برترین‌ها / استارت‌آپ‌ها عامل پویایی صنعت و اقتصاد ایران

نوآوری و مرتبه علمی پنجمین همایش مدیریت استراتژیک می تواند نقشه راه سایر همایش‌های کشور برای بهتر شدن باشد.

علی دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی کشور و رئیس پنجمین همایش مدیریت استراتژیک در گقتگو با خبرنگار بورس‌نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: همایش مدیریت استراتژیک توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در روزهای 14 و 15 اسفند برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این همایش شامل سخنرانی‌های کلیدی، پنل‌ها و ارائه مقالات و البته در کنار کار علمی که قبلا هم انجام می‌شد، امسال نوآوری خاصی خواهیم داشت به نام جایزه ملی استراتژی که تندیس جایزه ملی استراتژی به نام استراتوگوس به شرکت‌هایی تقدیم می‌شود که تلاش دارند روش‌ها و متد علمی را برای پیاده‌سازی و برنامه‌ریزی استراتژی در شرکتشان پیاده‌سازی کنند.

دیواندری اظهار داشت: برای این مهم برخی شرکت‌ها از همایش تقاضا کردند و مورد ارزیابی قرار گرفتند و جایزه ملی به بهترین‌ها تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: در آخر، این همایش هم یک رتبه‌بندی از شرکت‌های برتر در حوزه استراتژی را به جامعه معرفی می‌کند و هم آنها تشویق می‌شوند که این روند را ادامه دهند. از طرفی نوآوری‌های علمی که در زمینه مدیریت استراتژی در دنیا اتفاق افتاده توسط اندیشمندان، صاحبان مقالات ارائه می‌شود.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی کشور خاطرنشان کرد: از طرف دیگر در این همایش مدیران اجرایی کسب‌وکارها، مدیران حوزه استراژی، مسئولان قسمت‌های برنامه‌ریزی استراتژی شرکت‌ها حضور دارند که انشاالله بهره‌برداری مناسب را خواهند کرد.

وی تاکید کرد: من فکر می‌کنم همایش پنجم مورد استقبال قرار می‌گیرد و از استقبال بیشتری نسبت به سال‌های پیشین برخوردار می‌شود. این همایش نقطه عطفی است که بعد از این، همایش‌های ما در سطح بالاتری از نظر کیفی و کمی برخوردار شود. این همایش برای اولین سال است که در روز اول در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود. این جهت‌گیری خوبی است که به لحاظ کمی و به لحاظ روش اجرا از کیفیت بالاتری برخوردار می‌شود.

دیواندری ادامه داد: همایش پنجم از نظر محتوا هم رشد بیشتری دارد. در حوزه مقالات، پنل‌ها و هم سخنرانی کارهای بیشتری انجام شده است. به‌ویژه نوآوری که در زمینه اهدای جایزه ملی انجام شده از نظر محتوایی هم رشد ویژه‌ای را نشان می‌دهد. ایده آرمانی ما این است که به سمتی حرکت کنیم که این همایش کانونی برای نزدیک کردن صنعت و دانشگاه و به محفل انس تبدیل شود.

وی در مورد حضور استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوین در فضای اقتصادی کشور گفت: من معتقدم که استارت‌آپ‌ها عامل پویایی صنعت و اقتصاد کشور ما هستند. استارت‌آپ‌ها هستند که ایده‌های خلاق جوانان این مرز و بوم شکل می‌گیرند و به شرکت‌های موفق و اثرگذار تبدیل می‌شوند.

رئیس پنجمین همایش مدیریت استراتژیک تاکید کرد: ما در حوزه مالی به‌ویژه بازار سرمایه فینتک‌ها و استارت‌آپ‌ها را دیده‌ایم و پنلی برایشان گذاشتیم. این همایش افتخار خودش می‌داند که از این نهادهای نوپا که توسط جوانان ایرانی پایه‌گذاری می‌شوند بتواند حمایت کرده و جایگاهی برای آنها فراهم کند که حرفشان را بزنند، ایده‌ها و محصولاتشان را معرفی کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند