اولتیماتوم محیط زیست به ۱۲۰ واحد آلاینده شهرستان قدس

اولتیماتوم محیط زیست به ۱۲۰ واحد آلاینده شهرستان قدس

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قدس از فرصت یک ماهه به ۱۲۰ واحد آلاینده این شهرستان خبر داد.

حمید راحتی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون حدود ۱۷۰ واحد صنعتی، معدنی و خدماتی پایش شده‌اند، گفت: از این تعداد برای ۱۲۰ واحد اخطاریه صادر شده است و چهار واحد پلمب شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه پرونده ۱۵ واحد متخلف در دادگستری شهرستان قدس در حال بررسی است، تصریح کرد: اخطاریه آلایندگی برای واحدهای آلاینده و متخلف صادر و به آن‌ها یک‌ماه فرصت داده شده است که رفع آلایندگی کنند در غیر این صورت با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قدس ادامه داد: چنانچه واحدی مجوزهای لازم از سوی صنف مربوطه را نداشته باشد به آن‌ فرصت می‌دهیم که از متولی صنف خود مجوزهای لازم را بگیرد همچنین این واحدها باید ضوابط استقرار را رعایت کنند.

راحتی با با بیان اینکه متاسفانه تعداد واحدهای غیرمجاز در استان تهران زیاد است، گفت: تعدادی از این واحدها طی گشت و پایش‌ها در شهرستان قدس شناسایی شده‌اند. اگر این واحدها رفع آلایندگی نکنند و یا مجوزهای لازم را نگیرند، در لیست صنایع آلاینده قرار می‌گیرند و پلمب خواهند شد.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه شهرستان قدس به دلیل وجود واحدهای صنعتی بزرگ و بیش از ۷۰ معدن، کانون ریزگردها است، از ابتدای سال جاری با جدیت ساماندهی واحدهای آلاینده و غیرمجاز را دنبال کرده‌ایم تا علاوه بر حفظ اشتغال به اصلاح وضعیت زیست‌محیطی کمک کنیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند