اولین مسافران ریلی اربعین اعزام شدند

اولین مسافران ریلی اربعین اعزام شدند

اولین مسافران ریلی اربعین اعزام شدند

رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری گفت: بسته سفر ترکیبی ریلی ـ جاده ای تهران ـ کرمانشاه ـ مهران با قیمت ۱۵۰ هزار تومان آماده خدمت رسانی به زائران اربعین است.

محمد رجبی در حاشیه مراسم اعزام اولیه زائران اربعین با قطار در جمع خبرنگاران گفت: در مسیر ریلی کرمانشاه که سال گذشته به بهره برداری رسید، امسال برای اولین بار قطارهای مسافرت ترکیبی زائران اربعین راه اندازی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،رجبی افزود: این مسیر به جهت اینکه فاصله زمانی کوتاه تری نسبت به مسیر ریلی جنوب دارد، انتظار داریم که مورد استقبال بیشتری از سوی زائران قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی ادامه داد: طوری برنامه ریزی شده است که از مبادی تهران و مشهد به مقصد کرمانشاه، زائران با قطار سیر کنند و از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس به ادامه سفر بپردازند.

رجبی تصریح کرد: همچنین پیش بینی شده زائران بتوانند از مهران تا نجف و در مسیر برگشت از کربلا تا مهران و مهران تا کرمانشاه  با اتوبوس و مجددا از کرمانشاه به مقاصد تهران و مشهد با قطار سیر کنند.

وی با بیان اینکه این مسیر تازه افتتاح شده، فرض ما این است که مردم از آن اطلاعی نداشته باشند، گفت: با این حال با حداکثر توان ظرفیت مسافری برای این مسیر ایجاد کرده‌ایم که با کمک شرکت راه آهن، بیشترین ناوگان به این مسیر اختصاص داده شده است.

رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری یادآور شد: در حال حاضر در همه سایت های فروش اینترنتی بلیت قطار و آژانس‌های خدمات مسافرتی، فروش بلیت تهران و مشهد به مقصد کرمانشاه ایجاد شده است و مردم از همین الان می‌توانند برای خرید بلیت قطار تهران به کرمانشاه به سایت‌ها مراجعه کنند.

وی تأکید کرد: اما کسانی که قصد خرید بسته سفر ریلی-جاده ای از تهران و مشهد به نجف را دارند، صرفا می توانند از طریق آژانس‌های خدمات مسافرتی اقدام به خرید بلیت کنند و نمی‌توانند آن را اینترنتی بخرند.

رجبی با بیان اینکه هم تعداد قطارهای کرمانشاه به حد کافی وجود دارد و هم قرار است ظرفیت‌های جدید ایجاد شود، خاطرنشان کرد: در مسیر جنوب نیز قطار به میزان کافی وجود دارد و برای این مسیر ریلی هم قرار است ظرفیت جدید ایجاد کنیم که پیش بینی ما اضافه شدن دو قطار دیگر به مجموعه قطارهای تهران-خرمشهر برای سفر زیارتی اربعین است.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی، نوع قطارهای اعزامی از تهران به کرمانشاه را شامل قطارهای چهارتخته، شش تخته، اتوبوسی و اتوبوسی دو طبقه عنوان و اظهارکرد: هزینه بلیت قطار تهران-کرمانشاه (بدون بسته سفر ترکیبی) ۶۰هزار تومان و برای مسیر یک طرفه ترکیبی ریلی-جاده ای تهران-کرمانشاه-مهران ۱۵۰ هزار تومان از مسافران اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه در مهران پایانه اختصاصی برای مسافران بسته سفر ترکیبی ریلی-جاده‌ای در نظر گرفته شده، گفت: پیش‌بینی ما این است که کمترین مشکل برای زائران ایجاد شود، همچنین برای مسیر برگشت نیز این بسته ترکیبی فراهم شده که از پایانه صدف در مهران، زائران با اتوبوس به کرمانشاه منتقل شده و از کرمانشاه با قطار به تهران و مشهد اعزام می شوند.

به گفته رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری، هزینه سفر زائران اربعین به صورت مشترک از سوی همه شرکت های ریلی با یک قیمت اعمال شده و این نرخ از سوی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید قرار گرفته است.

رجبی اظهارداشت: برای مسیر کرمانشاه ۱۲۰ هزار صندلی ظرفیت ایجاد کرده ایم که متاسفانه یک طرف از مسیر خالی سیر می@شود. تصور ما این است که ظرفیت ۶۰ هزار نفری در سال اول برای مسیر تهران به کرمانشاه ظرفیت مناسبی باشد.

وی ادامه داد: زمان سیر قطارهای تهران-کرمانشاه ۹ ساعت پیش بینی شده است ولی قرار است این زمان کمتر شود، همچنین از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس ۵ ساعت زمان سفر خواهد بود که در نتیجه زائران از تهران تا مهران ۱۴ ساعت در راه خواهند بود.

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند