ایران برای افزایش صادرات نفت منتظر اجازه آمریکا نیست

وزیر نفت گفت: ایران برای افزایش میزان صادرات نفت از همه امکانات استفاده می کند و منتظر اجازه آمریکا نمی نشیند. بیژن نامدار زنگنه از تصمیم ایران برای افزایش صادرات نفت خبر داد و ادامه داد: تحریمها مانع افزایش تولید نفت ایران نیست و برنامه وسیعی برای افزایش تولید نفت ایران داریم. وی به افزایش

وزیر نفت گفت: ایران برای افزایش میزان صادرات نفت از همه امکانات استفاده می کند و منتظر اجازه آمریکا نمی نشیند.

بیژن نامدار زنگنه از تصمیم ایران برای افزایش صادرات نفت خبر داد و ادامه داد: تحریمها مانع افزایش تولید نفت ایران نیست و برنامه وسیعی برای افزایش تولید نفت ایران داریم.

وی به افزایش ظرفیت تولید نفت ایران در سال جدید اشاره کرد و افزود: ایران ظرفیت تولید نفت را در سال جدید بالا برده و سهم خود را در اوپک حفظ می کند.

وزیر نفت در خصوص این که، چقدر نسبت به کاهش تحریمها خوشبین هستید، اظهار کرد: امیدوارم تحریمها کم شود، اما با فرض این که تحریمها ادامه دارد کار را جلو می بریم نه با فرض این که تحریمها برداشته شود.

وی افزود: با کاهش تحریمها روند کار سرعت پیدا می کند، اما نه به این معنا که دست روی دست بگذاریم تا تحریمها برداشته شود، بلکه ما کار خود را انجام می دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، طبق آمار منابع رسمی کشور میزان متوسط تولید نفت ایران در پنج ماه نخست سال 92 حدود 2٫8 میلیون بشکه در روز بوده است.

وزیر نفت ابراز امیدواری کرده است که این میزان را در سال ٩٣ به سطح سال ٨٤ یعنی چهار میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز برسد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند