باارزش‌ترین باشگاه‌های فوتبال در جهان + نمودار

باارزش‌ترین باشگاه‌های فوتبال در جهان + نمودار

بر اساس آخرین داده‌های منتشرشده از سوی رصدخانه فوتبال، لیورپول با ارزش ۱٫۴ میلیارد یورو، عنوان باارزش‌ترین باشگاه فوتبال را در جهان به خود اختصاص داد.

آخرین داده‌های منتشرشده از سوی رصدخانه فوتبال CIES نشان می‌دهد که دوران باشگاه‌های فوتبال با ارزش بیش از یک میلیون یورو فرا رسیده است.

به‌ گزارش تجارت‌نیوز، سال گذشته منچسترسیتی با ارزش بیش از یک میلیارد یورو، عنوان باارزش‌ترین تیم فوتبال را به خود اختصاص داد.

کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اما چندی پیش این باشگاه را به‌دلیل عدم رعایت قوانین مالی جوانمردانه، ۳۰ میلیون یورو جریمه کرد.

همچنین بنابر اعلام کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا، این باشگاه از شرکت در بازی‌های دو فصل آینده محروم خواهد بود.

پس از این اتفاق، باشگاه لیورپول به صدر جدول صعود کرد و عنوان باارزش‌ترین تیم‌ فوتبال را به خود اختصاص داد. منچسترسیتی امسال در جایگاه دوم قرار دارد.

در حال حاضر، ارزش باشگاه لیورپول ۱٫۴ میلیارد یورو اعلام شده است. این امر در درجه اول به‌دلیل افزایش قابل توجه ارزش بازیکنانی چون ترنت الکساندر آرنولد و ویرجیل فن دایک است.

پس از منچسترستی، بارسلونا و رئال مادرید به‌ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار  دارند.

نمودار زیر باارزش‌ترین باشگاه‌های فوتبال تا ماه مارس ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد. شش باشگاه لیورپول، منچسترسیتی، بارسلونا، رئال مادرید، چلستی و منچستریوناید ارزشی بیش از یک میلیارد یورو دارند.

لیورپول باارزش‌ترین باشگاه فوتبال در جهان

منبع: statista

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند