بارش پراکنده باران در برخی مناطق کشور

باران+تجارت نیوز

کارشناس هواشناسی گفت: امروز در برخی مناطق کشور بارش پراکنده گاهی با رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امروز با عبور موج‌های ضعیف از روی نوار شمالی کشور در برخی مناطق گیلان، مازندران، ارتفاعات شمال سمنان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش‌های پراکنده گاهی با رعد و برق را خواهیم داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: همچنین امروز در شهرهای شمالی آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و فردا در استان‌های گلستان، مازندران، ارتفاعات شمال سمنان، ارتفاعات تهران و قزوین بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی ادامه داد: طی دو الی سه روز آینده در اواخر بعدازظهر و اوایل شب در مناطق جنوبی کشور از جمله ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان،جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و قسمت‌هایی از شرق فارس بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گفته این کارشناس هواشناسی طی دو الی سه روز آینده برای مناطق شمال و شرق کشور وزش بادهای نسبتا شدید و در منطقه زابل همراه با گرد و خاک پیش بینی می‎‌شود.

وی با بیان اینکه دمای نیمه غربی کشور از فردا 2 تا 4 درجه افزایش می‌یابد، تصریح کرد: این افزایش دما و گرمای هوا تا پایان هفته همچنان ادامه خواهد داشت.

گودرزی در پایان درباره آخرین وضعیت آب وهوای استان تهران تصریح کرد: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری و در ساعات بعد ازظهر با وزش باد همراه خواهد بود،ضمن آنکه گرما و دمای 40 درجه تا پایان هفته برای این استان پیش بینی می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند