بارندگی بحران آب تهران را حل نکرد

تجارت نیوز

مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آب آبفای استان تهران از کاهش ۸۵ درصدی میزان بارندگی‌ها در تهران خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، میزان بارش باران در تهران در آذرماه سال‌جاری ۸۵ درصد کاهش داشته است.

به نقل از انتخاب، مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آب آبفای استان تهران، اعلام کرد: میزان بارندگی‌های آذر امسال نسبت به آذر سال گذشته، ۸۵ درصد کاهش داشته است.

«علی اکبر ملکوتی» افزود: هم اکنون مصرف آب شرب شهر تهران ۴۰ هزار لیتر بر ثانیه و میزان تولید آب ۳۴ هزار لیتر بر ثانیه است که نشانه اختلاف ۶ هزار لیتری مصرف نسبت به تولید آب است.

مدیر بهره برداری از تاسیسات آب آبفای استان تهران با اشاره به کاهش بارندگی‌ها افزود: میزان بارندگی‌های آذر امسال نسبت به آذر سال گذشته، ۸۵ درصد و میزان بارندگی‌ها از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته‏، ۶۰ درصد کاهش داشته است.

وی در پایان ضمن تاکید بر صرفه جویی‏، از تهرانی‌ها تقاضا کرد جداَ از آب شرب برای مصارف غیر ضروری به ویژه شستشوی پارکینگ‌ها، مشاعات ساختمان‏، خودرو و … اجتناب کنند.

آماده باش مدیریت بحران برای بارش باران و برف در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته شاهد بارش باران و رگبار باران در اکثر نقاط استان تهران هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده نسبت به بارش‌ برف و باران در این استان از اعلام آماده باش عوامل مدیریت بحران خبر داد.

حامد یزدی مهر در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته شاهد بارش باران و رگبار باران در اکثر نقاط استان تهران هستیم که در این زمینه از همه مردم می‌خواهیم نسبت به لغزندگی جاده‌ها توجه ویژه را داشته باشند.

یزدی مهر با اشاره به اینکه طبق گزارش هواشناسی در مناطق مستعد تگرگ همراه با وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است گفت: برای روز جمعه در ارتفاعات و روز شنبه در اکثر مناطق استان، لغزندگی جاده‌ها، آب گرفتگی محدود و محلی معابر و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها مورد انتظار است.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با توجه به بارش‌های صورت گرفته افزود: در این راستا دستورات لازم برای آمادگی عوامل مدیریت بحران صادر شده و بر اساس شدت و ضعف بارش‌ها برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

وی افزود: از همه مردم می‌خواهیم با توجه به احتمال بالا آمدن آب از اتراق کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند