بارگیری همزمان ۲ نفتکش پهن پیکر برای نخستین‌بار در بندر امام

بارگیری همزمان ۲ نفتکش پهن پیکر برای نخستین‌بار در بندر امام

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: برای نخستین‌بار در تاریخچه عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره) دو فروند کشتی حامل مواد نفتی به‌طور همزمان بارگیری شدند.

ایرج مدیری با اعلام این خبر اظهار کرد: برای اولین بار در منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی (ره)، ضمن پذیرش دو فروند کشتی تانکر نفتی پهن پیکر با طول ۱۸۳ متر و به وزن ۴۷ هزار تن در اسکله‌های پایانه نفتی این مجتمع بزرگ بندری، عملیات بارگیری آنها با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان افزود: به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت کامل اسکله‌های نفتی و پذیرش کشتی‌های بزرگتر و با هدف ارائه خدمات مطلوب و بهبود شاخص‌های عملیاتی فرآیند بارگیری همزمان این دو فروند کشتی تانکر با ظرفیت کامل صورت پذیرفت.

وی همچنین جذب ترافیک کالای بیشتر به بندر در بخش مواد نفتی را از اهم مزیت‌های حاصل از این عملیات برشمرد.

یادآور می‌شود؛ مجتمع بندری امام خمینی (ره) در پی تمهید زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی، موجب رونق فعالیت‌های این بخش در زمینه انبارش، تخلیه و بارگیری و ترانزیت مواد نفتی شده و طی سال‌های اخیر به رتبه نخست مرز خروجی فرآورده‌های نفتی دست یافته است.

 

منبع: اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند