روز سبز بازارهای سهام جهانی، بورس تهران را مثبت می‌کند؟

روز سبز بازارهای سهام جهانی، بورس تهران را مثبت می‌کند؟

معاملات امروز بازارهای جهانی با سبزپوشی اکثر بورس‌های جهانی همراه بود، این اتفاق آیا می‌تواند بورس تهران را نیز پس از چندین روز مثبت کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز بازارهای جهانی، ادامه توقف تولید در سواحل خلیج آمریکا از یکسو و افزایش موارد کروناویروس در آسیا و اروپا از سوی دیگر موجب شد تا قیمت نفت روند پیچیده‌ای داشته باشد. هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز مجددا به بالای 45 دلار صعود کرد و این در حالی بود که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت با افتی 9 سنتی به 42 دلار و 53 سنت رسید. افزایش تعداد دکل‌های نفتی فعال در آمریکا و افزایش شمار تلفات ویروس کرونا اگر چه اثری منفی روی قیمت نفت گذاشت اما وقوع طوفان در سواحی خلیج آمریکا و توقف تولید نفت در این منطقه توانست بخشی از این اثر منفی را جبران کند.

تقویت دلار نیز موجب افت قیمت دلار در معاملات اول وقت امروز شد. هر اونس طلا با افتی 0.2 درصدی مجددا به زیر 1930 دلار رسید. اما در ادامه روند نزولی شکسته و اونس بالای 1940 دلار نیز معامله شد. این در حالی بود که تقویت شاخص دلار موجب شده تا قیمت طلا برای دارندگان ارزهایی به جز دلار افزایش پیدا کند.

بازارهای سهام آسیایی نیز امروز روندی مشابه با وال‌استریت داشتند و کمی بالاتر از روز گذشته بازگشایی شدند. روند صعودی شاخص ام‌اس‌سی‌آی سهام آسیا-پاسیفیک به حدی بوده که این شاخص به بالاترین سطح 2 سال اخیر خود نزدیک شده است. شاخص نیکی ژاپن نیز رشدی 1.5 درصدی را تجربه کرد تا روز خوب بورس‌های جهانی به ثبت برسد.

در معاملات فلزات اساسی نیز قیمت‌ها تقریبا ثابت باقی ماند و آلومینیوم، قلع و مس همگی با رشد اندکی مواجه شدند تا حال بازار این گروه همچنان مثبت باشد.

با توجه به معاملات امروز بازارهای جهانی و همچنین روند معاملاتی روز گذشته بورس، به نظر می‌رسد امروز بازار شروعی متعادل‌تر از روزهای گذشته داشته باشد. ادامه خرید حقوقی‌ها که البته اگر در قیمت‌های بالاتر رخ دهد می‌تواند موجب بهبود تقاضا و صعودی‌شدن روند بازار در معاملات امروز شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند