سیگنال امروز بازارهای جهانی برای بورس چیست؟ / بازارهای جهانی در انتظار تصمیم فدرال‌رزرو

سیگنال امروز بازارهای جهانی برای بورس چیست؟ / بازارهای جهانی در انتظار تصمیم فدرال‌رزرو

در معاملات امروز بازارهای جهانی و در آستانه نشست فدرال‌رزرو و کنگره آمریکا، قیمت نفت اندکی رشد کرد و هر اونس طلا از رکورد 1980 دلاری خود عقب‌نشینی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آستانه نشست فدرال‌رزرو و کنگره آمریکا در خصوص تصمیم‌گیری در مورد بسته محرک مالی اقتصاد، طلا از روند صعودی خود دست کشید و دلار نیز از پایین‌ترین سطح دو سال اخیر خود کمی فاصله گرفت. در جریان معاملات امروز بازارهای جهانی شاخ MSCI سهام آسیا- پاسیفیک رشدی 0.1 درصدی را تجربه کرد ولی شاخص نیکی ژاپن 0.8 درصد افت کرد. همچنین دلار نیز در برابر سبد ارزهای دیگر رشدی 0.3 درصدی را تجربه کرد.

در بازار طلا نیز اونس از اوج 1980 دلاری خود کمی عقب‌نشینی کرد و در محدوده 1960 دلاری معامله شد.

با این حال قیمت نفت پس از گزارش شگفت‌انگیز کاهش ذخایر نفتی آمریکا اندکی رشد کرد. هر بشکه نفت برنت پس از افت 0.4 درصدی در روز گذشته با 0.6 درصد افزایش قیمت 43 دلار و 46 سنت معامله شد و قیمت هر بشکه نفت آمریکا نیز با 0.3 درصد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل به 41 دلار و 18 سنت رسید.

قیمت مس نیز از بالاترین سطح دو سال اخیر خود عقب‌نشینی کرد اگر چه به نظر می‌رسد روند صعودی قیمت مس با توجه به افزایش تقاضای صنعتی مجددا از سر گرفته شود.

به نظر می‌رسد با توجه به تحولات اخیر، تصمیم فدرال‌رزرو در خصوص بسته‌ کمکی 1 هزار میلیارد دلاری به اقتصاد می‌تواند روند بازاراهای جهانی را تغییر دهد. بورس تهران نیز که روز گذشته در آغاز معاملات روند مثبتی را در پیش گرفته بود در نیمه دوم بازار با فشار عرضه مواجه شد و بخش بزرگی از رشد شاخص از بین رفت. احتمالا امروز نیز بورس واکنش چندانی به اخبار جهانی نداشته باشد و در نیمه نخست به روند معاملات روز گذشته خود ادامه دهد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند