تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

این هفته در بازارهای مالی چه گذشت؟ / بیشترین بازدهی مربوط به کدام بازار بود؟

این هفته در بازارهای مالی چه گذشت؟ / بیشترین بازدهی مربوط به کدام بازار بود؟

در هفته‌ای که سپری شد طلا و سکه افزایش قیمت داشتند، در مقابل دلار با کاهش ارزش مواجه شده و شاخص کل بورس نیز افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار‌های مالی این هفته طلا بیشترین افزایش قیمت را داشت و در مقابل بورس افت پنج درصدی را تجربه کرد.

طلا

قیمت هر گرم طلای 18 عیار در چهار روز کاری این هفته که بازارها فعال بودند، 45 هزار تومان افزایش یافت و بازدهی 4.2 درصدی را به ثبت رساند که نسبت به دیگر بازارها بیشترین مقدار است.

براساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت پایانی طلا در هفته اول شهریور ماه یک میلیون و 61 هزار تومان بود که با رشد قیمت در هفته دوم به یک میلیون و 106 هزار تومان به‌ازای هر گرم رسید

سکه

همانند طلا، قیمت سکه نیز رشد داشت و از مرز 11 میلیون تومان عبور کرد.

سکه در این هفته نسبت به پایان هفته گذشته 2.7 درصد رشد قیمت داشت، یعنی خریداران در پایان این هفته هر سکه را 295 هزار تومان گران‌تر خرید و فروش کردند.

قیمت سکه تا پایان روز هفتم شهریور ماه ۱۰ میلیون و 830 هزار تومان نرخ‌گذاری شد اما بازار برای معاملات دیروز رقم 11 میلیون و 125 هزار تومان را نمایش می‌دهد.

دلار

با این که دلار در هفته اول شهریور ماه بیشترین بازدهی را داشت، اما در این هفته همان اندازه افت قیمت را تجربه کرد، یعنی دلار به روز‌های پایانی مرداد ماه بازگشت.

قیمت دلار که از مرز 23 هزار تومانی عبور کرده بود دوباره بازگشت و 650 تومان از ارزش آن در این هفته کاسته شد.

صرافی ملی نرخ دلار را در روز هفتم شهریور ماه 23 هزار و 100 تومان اعلام کرد، اما با توجه به کاهش ارزش در این هفته نرخ ثبت شده دیروز شاخص بازار ارز 22 هزار و 450 تومان است.

بورس

در کنار دلار، شاخص کل بورس نیز افت کرد و در سه روز کاری این هفته بازدهی منفی پنج درصدی داشت.

بورس برای چهارمین هفته پیاپی با افت شاخص مواجه شده و در هفته دوم شهریور ماه نیز با کاهش 87 هزار واحدی شاخص کل به سطح یک میلیون و 631 هزار واحد رسیده است.

شاخص بورس در هفته قبل تا سطح یک میلیون و 718 هزار واحدی پایین آمده بود.

در پایان معاملات این هفته ارزش هر واحد دارا یکم با افت سه درصدی به ۲۰ هزار و ۱۵۰ تومان رسید، این افت قیمت در حالی است که اکثر سهم‌های بنیادین بازار سهام با افت ارزش همراه بودند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند