بازارگردان نماد خودرو مورد تایید نیست / به تخلفات شرکت‌ها رسیدگی می‌شود

بازارگردان نماد خودرو مورد تایید نیست / به تخلفات شرکت‌ها رسیدگی می‌شود

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازارگردان نماد خودرو مورد تایید شرکت بورس تهران نیست و پیگیری لازم برای رسیدگی به این تخلف انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود گودرزی درباره بازارگردانی در بورس گفت: بورس تهران اقدامات خوبی در رابطه با بازارگردانی انجام داده است و از مجموع ۳۴۵ نماد بورسی بیش از ۱۸۰ شرکت بازارگردانی سهام را قبول کرده‌اند ضمن اینکه تعدادی از شرکت‌ها تخلف انجام دادند و بازارگردان معرفی نکردند، به مراجع زی‌ربط معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه شرکت بورس تهران به جد بحث بازارگردانی را در نمادها دنبال می‌کند، افزود: بازارگردانی الزام است و براساس دستورالعمل پذیرش نمادها در بازار سرمایه عملا شرکت‌ها و ناشران باید بازارگردان داشته باشند و این دستورالعمل شامل شرکت‌های که از قبل وارد بورس شدند نیز می‌شود.

گودرزی تصریح کرد: شرکت‌ها، ناشران و سهامداران عمده‌ای که بر اساس مصوبات شورای عالی بورس هنوز اقدام به انتخاب بازارگردان نکردند از طریق مراجع ذی‌صلاح، به تخلفات آنان رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد: بسیاری از شرکت‌ها اقدامات لازم را برای بازارگردانی انجام دادند برخی از سهامداران عمده به دلیل مشکلات مالی نتوانستند بازارگردان داشته باشند. بازارسازی با بازارگردانی متفاوت است بازارسازی از یک طرفه شدن بازار جلوگیری می‌کند، اما بازارگردانی به تحلیل دامنه و نقدشوندگی می‌پردازد.

به گفته این مقام مسئول بازارگردان نماد خودرو مورد تایید شرکت بورس تهران نیست و پیگیری لازم برای رسیدگی به این تخلف انجام گرفته است، اما مدیران ایران‌خودرو در تلاش هستند تا بازارگردان داشته باشند و نامه‌های ارسال کردند، اما هنوز بازارگردان معرفی نکردند. نماد خودرو قرارداد بازارگردانی با شرکت بورس ندارند و تاخیر در اعلام بازارگردان یک تخلف است.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند