تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

وام ندادن این بانک، کسری ۳ هزار میلیاردی بر جای گذاشت

وام ندادن این بانک، کسری ۳ هزار میلیاردی بر جای گذاشت

بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به پرداخت وام اختصاص می‌دهد و حاضر به افزایش سطح وام‌‌دهی خود نیست. این بانک طی هشت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود سه هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده است.

بانک دی تازه‌ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک دی که با نماد بورسی «دی» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد آبان ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک دی طی این دوره ۵۹۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. با تسویه ۵۲۱ میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان آبان ماه امسال به بیش از ۹٫۴ هزار میلیارد تومان رسید.

بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده در حالی که این نسبت در در بانک‌های دیگر به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.

همچنین بانک دی در آبان ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک دی در حالی که موفق شده ۱۸٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۹ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک دی در پایان آبان ماه امسال به ۲۷٫۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک دی در آبان ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۳۸۰ میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک دی در آبان ماه امسال حدود ۴۴۶ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر از محل وام‌های اعطایی ۶۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک دی طی هشت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود سه هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده، که نشان‌دهنده میانگین زیان ماهانه ۳۷۰ میلیارد تومانی این بانک است.

بانک دی به تنهایی در شش ماهه نخست امسال زیان انباشته‌ای بیش از ۲٫۵ هزار میلیارد تومان را ایجاد کرده که حدود دو برابر سرمایه ایران‌خودرو است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند