موضوعات داغ:

کاهش وام‌دهی یک بانک خصوصی / این بانک ۷ برابر سودی که می‌گیرد سود می‌دهد

کاهش وام‌دهی یک بانک خصوصی / این بانک ۷ برابر سودی که می‌گیرد سود می‌دهد

بانک دی طی در فروردین ماه امسال ۶۵۵ میلیارد تومان وام بانکی پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل حدود ۲۲ درصد کاهش داشته است. این بانک در سال ۱۳۹۸ از محل اعطای وام کمتر از هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

بانک دی اولین کارنامه عملکرد خود را در سال ۹۹ منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک دی که با نماد بورسی «دی» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد فروردین ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک دی طی این دوره ۶۵۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل حدود ۲۲ درصد کاهش داشته است. با تسویه ۴۸۲ میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان بهمن ماه امسال به بیش از ۹٫۷ هزار میلیارد تومان رسید.

بانک دی تنها ۳۳ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده در حالی که این نسبت در بانک‌های دیگر به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.

همچنین بانک دی در فروردین ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک دی در حالی که موفق شده ۲۵٫۷ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۲۳٫۷ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع با جذب حدود دو هزار میلیارد تومان سپرده‌ طی یک‌ماه، مانده سپرده‌های بانک دی در پایان فروردین ماه امسال به ۲۹٫۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک دی در فروردین ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۳۶۱ میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک دی در فروردین ماه امسال حدود ۴۲۵ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر کمتر از یک هفتم این میزان را از محل وام‌های اعطایی معادل ۶۴ میلیارد تومان کسب کرده است.

بانک دی در سال ۱۳۹۸ از محل اعطای وام کمتر از هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند