بایکوت غیر رسمی کالاهای مالزی از سوی تجار ایرانی

مدیر انجمن همکاری‌های ایران مالزی از بایکوت غیر رسمی کالاهای مالزی از سوی تجار ایرانی خبر داد. در مالزی، عزیزی احمد در اظهاراتی مدعی شد که بایکوت غیر رسمی کالاهای مالزیایی از سوی تجار ایرانی باعث شده است تا تولیدات لاستیکی و رزین به ارزش دو میلیون رینگیت در انبارهایی در این کشور انباشته شود.

مدیر انجمن همکاری‌های ایران مالزی از بایکوت غیر رسمی کالاهای مالزی از سوی تجار ایرانی خبر داد.

در مالزی، عزیزی احمد در اظهاراتی مدعی شد که بایکوت غیر رسمی کالاهای مالزیایی از سوی تجار ایرانی باعث شده است تا تولیدات لاستیکی و رزین به ارزش دو میلیون رینگیت در انبارهایی در این کشور انباشته شود.

وی تصریح کرد: این بایکوت از سوی تهران اعمال نشده است بلکه اقدامی از سوی تجار ایرانی بوده است که از اقدامات شیعه ستیزی حزب آمنو ناراضی هستند.

وی در گفت‌وگو با روزنامه مالزین اینسایدر افزود: از زمان آغاز کمپین ضد شیعی در مالزی در سال گذشته تجار ایرانی از خرید محصولات مالزیایی امتناع کرده‌اند.

به گفته او مسلمانان شیعه بر خلاف سنی‌ها از فقهای خود پیروی زیادی دارند و در صورت صدور فرمان بایکوت از سوی آنها، مالزی با مشکل جدی روبرو خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر روحانیون شیعه خواستار توقف معاملات با مالزی شوند ما مشکل جدی پیش رو خواهیم داشت.

این بازرگان مالزیایی در ادامه گفت: مشکل من تنها با ایران نیست بلکه من در داخل مالزی نیز با مشکل مواجه هستم و برخی من را متهم می‌کنند که به دلیل رابطه با ایران از مذهب شیعه پیروی می‌کنم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند