فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۳۵۴۰۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

فرمان اجرایی بایدن فاش شد! / چرا بیت‌کوین رشد کرد؟

فرمان اجرایی بایدن فاش شد! / چرا بیت‌کوین رشد کرد؟

صبح امروز سایت خزانه‌داری آمریکا بیانیه‌ای در مورد فرمان اجرایی بایدن منتشر کرد اما این بیانیه از روی سایت حذف شد. این بیانیه را جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در مورد فرمان اجرایی بایدن نوشته بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، پیگیری‌ رسانه‌های خارجی از وزارت خزانه‌داری نشان می‌دهد که این بیانیه به اشتباه یک روز زودتر منتشر شده است. این بیانیه جزئیاتی اولیه در مورد فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا را به اشتراک می‌گذارد. دستور بایدن حاوی رویکردی هماهنگ و جامع برای سیاست‌های قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال است.

هرچند بیانیه وزارت خزانه‌داری بر سلطه دلار تاکید دارد اما موضوع یلن در این بیانیه نسبت به رمزارزها بسیار بهبود پیدا کرده است.

یلن در بیانیه گفت: این رویکرد می‌تواند منفعت قابل توجهی برای ملت، مصرف‌کنندگان و کسب وکارها داشته باشد. قانون‌گذاری رمزارزها خطرات مربوط به تامین مالی غیرقانونی را کاهش می‌دهد و از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند.

براساس این فرمان اجرایی همه نهادها و آژانس‌ها برای آینده پول و سیستم‌های پرداخت همکاری می‌کنند. براساس اطلاعات موجود در بیانیه یلن قرار است دفتر کنترل ارز (OCC) و بیمه سپرده فدرال (FDIC) گسترش پیدا کنند.

فرمان اجرایی پیامد‌های جهانی خواهد داشت چون آمریکا با شرکای بین‌المللی خود برای ارتقای استانداردهای ارز دیجیتال همکاری می‌کند. یلن همچنین گفت: خزانه‌داری برای ارتقای یک سیستم مالی عادلانه‌تر، فراگیرتر و کارآمدتر تلاش می‌کند. این در حالیست که ما باید برای مقابل با تامین مالی غیرقانونی و ثبات ملی تلاش کنیم.

واکنش جامعه ارز دیجیتال

تاکنون واکنش‌های زیادی از طرف جامعه ارزها دیجیتال به بیانیه یلن منتشر شد. ایوان ون‌نس، بنیانگذار WEEK IN ETHEREUM این بیانیه را غیرقابل قبول خواند.

آرون مک‌دونالد، بنیانگذار ASM در توئیتی نوشت: احساسات یلن نشان می‌دهد که به دنبال راهی است تا اطمینان حاصل کنیم که دلار قوی‌ترین سلاح تسویه جهانی است. جامعه ارزهای دیجیتال بعد از این بیانیه به این نتیجه رسید که دلار به عنوان ارز تسویه جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاخ سفید و دولت با فرمان اجرایی قصد سر و سامان دادن بازار برای مالیات گرفتن از بازار را دارند.

واکنش بازار رمزارزها

بعد از انتشار بیانیه یلن در سایت وزارت خزانه‌داری بیت‌کوین بیش از هشت درصد رشد کرد و به ۴۲ هزار دلار رسید. ارزش بازار رمزارزها هم با شش درصد رشد به هزار و ۸۴۵ میلیارد دلار رسید.

کارشناسان عقیده دارند اگر بیت‌کوین بتواند مقاومت ۴۵ تا ۴۶ هزار دلار را پشت سربگذارد به احتمال زیاد تا ۵۰ هزار دلار رشد می‌کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.