تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پرجستجوترین رمزارز گوگل در سال ۲۰۲۲

پرجستجوترین رمزارز گوگل در سال ۲۰۲۲

با نزدیک شدن به سال جدید میلادی، آمار پرجستجوترین رمزارزها در پلتفرم گوگل ترندز منتشر شده است و بیت‌کوین در رتبه اول با 28 میلیون جستجوی ماهانه قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، رمزارزها در سال ۲۰۲۲ میلادی، ریزش‌های شدیدی را تجربه کردند و سرمایه‌گذاران از روند نزولی بازار به شدت متضرر شدند. تغییرات نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ورشکستگی صرافی FTX، ترا و شبکه سلسیوس نیز تاثیرات منفی شدیدی بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشت.

بازار رمزارزها در سال گذشته بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و ارزش بازاری آن ( مارکت کپ) به ۷۷۰ میلیارد دلار رسید. ریزش قیمت ارزهای دیجیتال آنچنان شدید بود که جستجوی عبارت «خرید ارز‌ دیجیتال» به پایین‌ترین حد خود از فوریه ۲۰۲۰ در گوگل رسید.

جستجوی رمزارز در جهان 2022

لیست پرجستجو‌ترین رمزارزهای جهان در آمریکا و جهان (منبع: dollargeek )

1- بیت کوین، پر جستجو‌ترین عبارت رمزارزی سال ۲۰۲۲

رمزارز مشهور بیت‌کوین، پرجستجو‌ترین ارز دیجیتال گوگل در سال ۲۰۲۲ بود و ماهانه بیش از ۲۸ میلیون جستجو برای این ارز دیجیتال به ثبت رسیده است. به دلیل تحلیل کارشناسان نسبت به برتری بیت‌کوین نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال، علاقه به بیت‌کوین با وجود ریزش‌های سال جاری، حفظ شده است. بیت‌کوین از سال گذشته تاکنون، بیش از ۶۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است و پیش‌بینی می‌شود که قیمت آن به ۱۰,۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند.

نمودار رمزارز بیت‌کوین

روند جستجوی عبارت خرید بیت‌کوین (قرمز) و فروش بیت‌کوین (آبی) در سال 2022 (منبع:‌ گوگل ترندز )

۲- دوج‌کوین

بعد از بیت‌کوین، رمزارز مورد علاقه‌ ایلان ماسک در رتبه دوم قرار گرفته است و ماهانه بیش از ۵ میلیون جستجو برای دوج‌کوین به ثبت رسیده است. خبر‌هایی درباره استفاده از دوج‌کوین به عنوان ابزار پرداخت در توییتر و پس از خرید آن توسط ایلان ماسک مطرح شد ولی تاکنون اقدامی برای این کار انجام نشده است. با خرید توییتر توسط ایلان ماسک در ماه اکتبر، میزان جستجو برای دوج‌کوین در این ماه به شدت افزایش پیدا کرد.

جستجوی رمزارز دوج‌کوین

روند جستجوی رمزارز دوج‌کوین در سال 2022 (منبع:‌ گوگل ترندز )

۳- شیبا اینو

در دوازده ماه گذشته، ارز دیجیتال شیبا اینو بیش از ۴ میلیون بار در ماه در گوگل جستجو شده است. شیبا اینو از رقیب خود، دوج‌کوین در میزان جستجوی ماهانه در آمریکا نیز پیشی گرفته است. این ارز دیجیتال از سال گذشته تاکنون بیش از ۷۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است، اما به دلیل خبر‌های احتمالی آغاز پروژه شیباریوم که راه‌حل لایه دومی بر پایه اتریوم است، این ارز دیجیتال توانست محبوبیت خود را حفظ کند.

روند جستجو رمزارز شیبا اینو

روند جستجوی رمزارز شیبا اینو در سال 2022 (منبع:‌ گوگل ترندز )

۴- اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم در رتبه چهارم پرج

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر