خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۳۶۷۷۴

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دولت امریکا با بیت کوین‌های ۳۰۵ میلیون دلاری چه کرد؟

دولت امریکا با بیت کوین‌های ۳۰۵ میلیون دلاری چه کرد؟

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه، ۹۸۲۵ عدد بیت کوین با ارزش تقریبی ۳۰۲ میلیون دلار را در سه تراکنش جداگانه به آدرس‌های متفاوتی ارسال کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، دولت ایالات متحده آمریکا به‌تازگی حجم زیادی از رمزارزهای بیت کوین را به قصد احتمالی فروش، جابه‌جا کرده است.

بر اساس Blockchain.com ، دو آدرس کیف‌پول با نام وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در صبح روز چهارشنبه، ۹۸۲۵ عدد بیت کوین با ارزش تقریبی ۳۰۲ میلیون دلار را در سه تراکنش جداگانه به آدرس‌های متفاوتی ارسال کرده است .

این احتمال وجود دارد که این تعداد بیت‌ کوین به صرافی رمزارزی کوین‌بیس برای فروش در بازار آزاد ارسال شده است . همزمان با اعلام جابه‌جایی بیت‌کوین‌های جدید از سوی دولت آمریکا، دادگاه نیویورک اعلام کرد که یکی از مشاوران ارشد به‌دلیل مشارکت در این پرونده دزدی در بازار جاده ابریشم به ۲۰ سال زندان محکوم شده است.

ماجرای سرقت بیت کوین از بازار جاده ابریشم

در ماه مارچ سال جاری میلادی، دولت ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که قصد فروش ۵۱ هزار و ۳۵۱ بیت کوین ضبط‌شده از جیمز ژونگ، سارق بیت کوین از بازار سیاه جاده ابریشم را به‌ فروش بگذارد .

دولت ایالات متحده موفق به ردیابی بیت کوین‌های این هکر در خانه‌ او در گرجستان شد و در ماه نوامبر بیت کوین‌های دزدیده شده با ارزش ۳ . ۶ میلیون دلار را ضبط کرد . ژانگ به دزدی الکترونیکی متهم شد.

بر اساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا، ژونگ در سپتامبر سال 2012 موفق شده بود تا با ساخت 9 حساب کاربری برای مخفی کردن هویت خود، حدود 50 هزار واحد بیت کوین را از بازار سیاه راه ابریشم کلاهبرداری کند.

بازار جاده ابریشم (Silk Road) بازار سیاه و مخفی آنلاین برای خرید و فروش دارو‌های غیرقانونی، خدمات هک کامپیوتری و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی بود که در نهایت در سال ۲۰۱۴ توسط دولت آمریکا تعطیل شد. جیمز ژونگ نیز بیش از یک دهه پیش با سرقت حدود 50 هزار واحد بیت کوین از بازار سیلک رود مرتکب کلاهبرداری آنلاین شد . برای حدود یک دهه، محل این بیت کوین‌ها به یک معمای بیش از 3.3 میلیارد دلاری تبدیل شده بود .

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.