کد مطلب: ۳۰۰۹۹۰

بازارهای داخلی مورد هجوم مرزنشینان خارجی

بازارهای داخلی مورد هجوم مرزنشینان خارجی

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش بی سابقه ارزش پول ملی گفت: کاهش ارزش پول ملی بازارهای داخلی را مورد هجوم مرزنشینان خارجی قرار داده است.

مجید کیان‌پور با انتقاد از کاهش بی‌رویه ارزش پول ملی ، افزود: واقعیت این است که در شرایط کنونی هموطنان ما در استان‌های مرزی توان خرید مایحتاج خود را ندارند و توان خرید آنان برای تامین اقلام مورد نیاز خود حداقلی است اما در مقابل مرزنشینان کشورهای همسایه با سایر ارزهای معاملاتی حداکثر بهره را از بازار کشور می‌برند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه دولت برای حفظ ارزش پول ملی، تصریح کرد: اکنون شرایط به گونه‌ای شده که تجار کشورهای دیگر به راحتی مایحتاج خود را با پرداخت کمترین بها از بازارهای ایران خریداری می‌کنند که این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر اساسی و حیاتی از سوی دولت در جهت حفظ ارزش پول ملی و برقراری ثبات در بازار،ادامه داد: اقشار مختلف مردم به لحاظ معیشتی در تنگنا قرار دارند استفاده این رو ضرورت ایجاب می‌کند دولت و دولتمردان برای حل مشکلات معیشتی مردم راهکارهای عملی ارائه کنند.

کیان‌پور، کنترل و نظارت هر چه بیشتر بر بازارهای استان‌های مرزی را یک ضرورت دانست و افزود: نباید اجازه دهیم اقلام و مایحتاج مردم کشور با قیمت پایین به مرزنشینان کشورهای همسایه فروخته شود زیرا این یک خیانت و ظلم آشکار است که هم دولت و هم مجلس باید پاسخگوی آن باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به پیامد دیگر کاهش ارزش پول ملی کشور، گفت: در چند ماه اخیر همزمان با کاهش ارزش پول ملی هزینه تمام شده پروژه‌های عمرانی و حتی ساخت‌وساز نیز افزایش یافته که در نتیجه آن این صنعت به رکود اجباری فرو رفته است.

منبع:ایبنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.