خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۳۶۱

اجرای حکم زندان بنیان‌گذار بایننس

اجرای حکم زندان بنیان‌گذار بایننس

​«چنگ‌پنگ ژائو»، بنیان‌گذار بایننس، پس از اعتراف به جرم خود، به چهار ماه زندان محکوم شده بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، «چنگ‌پنگ ژائو»، بنیان‌گذار بایننس، یک ماه قبل به‌دلیل ناتوانی در مبارزه با پولشویی به چهار ماه زندان محکوم شد. اکنون طبق گزارش‌های جدید، بنیان‌گذار میلیاردر بایننس راهی یک زندان فدرال در شهر لامپوک کالیفرنیا شده است.

براساس گزارش CNBC، تیم حقوقی چنگ‌پنگ ژائو تأیید کرده‌اند که او اکنون در بازداشت است. ژائو در ماه آوریل (اردیبهشت‌ماه) پس از اعتراف به جرم خود به چهار ماه زندان محکوم شد. جرم مدیرعامل سابق بایننس، فراهم‌کردن شرایط پولشویی در این صرافی ارز دیجیتال بود.

طبق گزارش‌ها، ژائو در دادگاه خود گفت: «من معتقدم اولین گام برای مسئولیت‌پذیری، شناخت کامل اشتباهات است. در اینجا من نتوانستم یک برنامه کافی برای مبارزه با پولشویی را اجرا کنم. اکنون متوجه جدی‌بودن آن اشتباه هستم.»

حکم صادرشده برای رئیس سابق بایننس به‌طور قابل‌توجهی کمتر از سه سالی بود که دادستان‌های فدرال به دنبال آن بودند. از سویی تیم وکلای ژائو نیز خواهان پنج ماه حبس تعلیقی بود.

در ماه نوامبر (آبان ماه)، ژائو که معمولاً به‌عنوان «CZ» شناخته می‌شود، با دولت آمریکا برای یک تحقیق چندساله درباره بایننس که بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان است، توافقی منعقد کرد. به‌عنوان بخشی از توافق، ژائو از سمت مدیرعاملی کنار رفت. اگرچه ژائو دیگر این شرکت را اداره نمی‌کند، اما 90 درصد سهام بایننس را در اختیار دارد.

جرم اصلی ژائو عدم اجرای عمدی یک برنامه مؤثر مبارزه با پولشویی طبق قانون بانکی بوده است. ایالات متحده بایننس را به پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه محکوم کرد، و ژائو نیز با پرداخت 50 میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

«سم بنکمن-فرید»، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق صرافی رمزارز FTX نیز در زندان فدرال آمریکا به‌سر می‌برد. بنکمن-فرید در ماه نوامبر در هر هفت اتهام مجرمانه علیه خود مجرم شناخته و در ماه مارس (فروردین) به 25 سال زندان محکوم شد.

منبع : دیجیاتو

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.