فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۰۵۷۵۴

تحلیل بورس امروز در گفتگو با یک کارشناس :

می‌توان انتظار رشد کوتاه‌مدت بورس را داشت

می‌توان انتظار رشد کوتاه‌مدت بورس را داشت

در حالی که در مرحله پیش‌گشایش بورس امروز عرضه از تقاضا بیشتر بود اما شروع معاملات با افزایش تقاضا و رشد شاخص کل همراه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، لغو قیمت‌گذاری دستوری فولاد، کاهش تنش‌ها در منطقه و تزریق ۲۵۰۰ میلیارد تومان پول به بازار سهام باعث شد تا بورس امروز روند صعودی پیدا کند. همچنین شاخص کل محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را پس گرفت، اما رود صعودی بورس چقدر پایدار است؟

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با پایدار بودن روند صعودی بورس گفت: با توجه به اظهارات متفاوت مسئولان و تنگنای شدید دولت هنوز نشانه‌های مثبتی برای شروع روند صعودی بازار سهام نداریم و با یک روز مثبت شدن بورس نمی‌توان گفت رشد بورس شروع شده است.

این کارشناس در رابطه با چشم‌انداز بورس گفت: چشم‌انداز بازار سهام منفی است و بورس انتظار کاهش قیمت دلار را دارد و اگر دلار بعد از روی کار آمدن بایدن حتی تا ۱۸ هزار تومان نیز سقوط کند شاخص کل در سال آینده حدود یک میلیون واحد نوسان خواهد داشت، اما اگر دلار اصلاح نداشته باشد شاخص کل بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت.

این کارشناس در رابطه با سیگنال‌های مثبت برای میان‌مدت گفت: قیمت سهم‌ها اصلاح زیادی داشتند و بازارهای جهانی نیز رشد چشم‌گیری را پشت سر گذاشتند و از طرفی با انتشار گزارش‌های ۹ ماهه می‌توان انتظار رشد کوتاه‌مدت بورس را داشت.

این کارشناس در پایان گفت: در جریان معاملات امروز بعد از لغو قیمت‌گذاری دستوری زنجیره فولاد صفوف خرید این صنایع یک ساعت هم دوام نداشت و بازار سهام هیجانی اقدام به خرید و فروش می‌کند و از طرفی روند تعادل باید چند روزی ادامه داشته باشد تا الگوی بازگشت روند صعودی شکل بگیرد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.