کد مطلب: ۴۷۱۷۱۶

همتی مطرح کرد:

بازگشت ۲.۵ میلیارد دلار ارز به کشور / تحویل تمام سکه‌های پیش خرید شده سال ۹۷

بازگشت ۲.۵ میلیارد دلار ارز به کشور / تحویل تمام سکه‌های پیش خرید شده سال ۹۷

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تمام سکه‌های پیش‌فروش شده در سال 97 را تحویل دادیم، گفت: در فرصتی که مقرر کردیم حدود دو و نیم میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات از ارز صادرکنندگان تامین شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بانک مرکزی از پرداخت سکه به افرادی که بیش از ۵۰۰ سکه در سال ۹۷ پیش خرید کرده‌اند به بهانه تامین نشدن از سوی بانک مرکزی، طفره می‌رود، گفت: چنین موردی نداریم و هرچه که ثبت نام شده را تحویل دادیم؛ مگر اینکه حکمی از قوه قضاییه در این بین باشد که تکلیف آن‌ها جدا است.

وی با بیان اینکه ما به تعهداتمان به صورت کامل عمل کردیم، افزود: بخشی از سکه‌ها مربوط به زیر ۱۸ ساله‌ها بوده که، ولی آن‌ها برای آن‌ها ثبت نام کرده بود در این بین اختلاف نظری وجود داشت که باتوجه به اعلام نظر قضایی در این باره، این موضوع را حل کردیم و ابلاغ کردیم که برای ذینفعلان حل شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با بیان اینکه روند بازگشت ارز حاصل از صادرات مطلوب بوده، گفت: در فرصتی که مقرر کردیم حدود دو و نیم میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات از ارز صادرکنندگان تامین شد و واردکنندگانی که منتظر گرفتن گواهی تامین ارز از بانک مرکزی بودند توانستند ارزشان را تامین کنند.

همتی افزود: اکنون هم باتوجه به اینکه صادرکننده‌ها باید ارز خود را در سامانه نیما عرضه کنند، عرضه ارز بسیار بهتر شده و به تدریج به سمتی می‌رویم که میان عرضه و تقاضای ارز، توازن و ثبات برقرار می‌شود.

منبع: ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مردم تا میتونید پولهاتون رو طلا ودلار بخرید خزانه خالی حتی یه ریالم نفت نفروختند قرار بوده امسال 40 میلیارد بفروشند که نتونستند فقط تونستند پول چاپ کنند بخاطر هزینه بالای دولت ودرامد صفر فقط دست کردن تو جیب ملت رو بلدند

 • ناشناس

  الان قیمت واقعی دلار 35هزار تومان است که با سرکوب قیمت فعلا دارند اداره میکنند تا وقتی که فنر دلار دره

  • نایب

   اگر بایدن رییس جمهور بشه قیمت دلار میاد زیر ۲۰ تومن.

 • ناشناس

  بایدن از لحاظ روانی . دلار ۱۵ بورس زیر یک میلیون ملک منفی چهل درصد

 • ناشناس

  مادیگه به دروغهای جناب همتی عادت کردیم ارز۴۲۰۰ راشش برابر افزایش دادن حالا حرف از تعادل می زنه ارزبهانه برای کلاه برداری ودلالی وحروم خوری عده ای شده
  تا مردم بدبخت رو زیرفشاراقتصادی بیچاره کنن