خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۷۷۸۹۱

کارت‌های بانک سامان مسدود شدند/ علت چیست؟

کارت‌های بانک سامان مسدود شدند/ علت چیست؟

گفته می‌شود علت ابطال برخی از کارت‌های بانکی بانک سامان دستور پلیس فتا جهت پیشگیری از سوءاستفاده از کارت مشتریان اعلام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بانک سامان در اطلاعیه‌ای هرگونه هک یا حمله سایبری به این بانک را تکذیب و دستور پلیس فتا را علت مسدودسازی برخی کارت‌های با تراکنش مشکوک عنوان کرد.

به نقل از زومیت ، پس از اعلام برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی درباره ابطال کارت‌های بانکی مربوط به بانک سامان، روابط عمومی این بانک در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پلیس فتا به همه بانک‌ها دستور ابطال کارت‌های بانکی کسانی را که تراکنش‌های مشکوک داشته‌اند را ابلاغ کرده است.

روز گذشته کاربران توئیتر از دریافت پیامک‌هایی از سوی بانک سامان مبنی بر غیرفعال شدن و ابطال کارت‌های بانکی خود گفتند. به گفته یکی از کاربران، بانک سامان ابتدا در پیامکی از باطل شدن کارت بانکی این کاربر خبر داده است.

سامان

این کاربر چند ساعت بعد پیامکی با این متن از طرف بانک سامان دریافت کرده است: «به دلیل ابلاغ بانک مرکزی مبنی بر استفاده کارت شما در درگاه‌های ناامن و برای حفظ امنیت، کارت شما غیرفعال شد.»

سامان 2

این کاربر امروز از شلوغی یک شعبه بانک سامان خبر داده و نوشته است: «تعداد افرادی که الان در شعبه هستند و کارتشان قطع شده خیلی زیاد است.»

هرچند گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی درباره افشای اطلاعات کارت‌های متعلق به بانک سامان در فضای مجازی مطرح شده و همین مسئله توسط کاربران دلیل ابطال کارت‌های بانکی عنوان شده است.

اما بانک سامان در اطلاعیه خود علت را تراکنش‌های مشکوک برخی کاربران دانسته و دستور فتا برای ابطال کارت‌های بانکی را تلاش برای حفظ امنیت کاربران و مشتریان اعلام کرده است.

متن اطلاعیه بانک سامان

پیرو اطلاع‌رسانی پیامکی به تعداد محدودی از مشتریان در خصوص ابطال کارت‌بانکی ایشان به اطلاع می‌رساند این اقدام به دلیل استفاده از کارت مذکور در درگاه‌ها و پایانه‌های ناامن و احتمال سوءاستفاده از کارت مشتریان و به دستور فتا انجام شده است.

در این اطلاعیه تاکید شده این اقدام برای حفظ منافع مادی مشتریان انجام شده و جای هیچ‌گونه نگرانی‌ای نیست و مشتریان می‌توانند در اسرع وقت ازطریق شعبه به‌صورت حضوری یا ازطریق برنامه موبایلت به‌صورت غیرحضوری کارت جدید دریافت کنند.

همچنین در این اطلاعیه هرگونه شایعه و مطلب دیگری در مورد هک یا حمله سایبری قویا تکذیب شده و بانک سامان تاکید کرده که شایعات در این زمینه را پیگرد قانونی خواهد کرد.

این اتفاق در حالی رخ داده که در ابتدای این هفته نیز بانک مرکزی اعلام کرده بود برای جلوگیری از حملات سایبری، سامانه‌های بانکی را (مانند اینترنت‌بانک و همراه‌بانک) برای استفاده ایرانیان خارج از کشور غیرفعال کرده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.