فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۳۱۸۴۳

شرط جديد برای صدور بیمه نامه شخص ثالث

شرط جديد برای صدور بیمه نامه شخص ثالث

قائم‌مقام بیمه مرکزی اعلام کرد که با وجود مخالفت‌ها، بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲ بیمه مرکزی مکلف شده که هنگام صدور بیمه نامه‌های شخص ثالث، تصفیه حساب آزادراهی را از فرد اخذ کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قائم‌مقام بیمه مرکزی، شرط جدید برای بیمه نامه شخص ثالث و جزئیات آن را اعلام کرد.

مجید مشعلچی در گفت‌وگو با ایسنا ، با اشاره به قانون بودجه سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲ بیمه مرکزی مکلف است هنگام صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث، تصفیه حساب آزادراهی را از فرد اخذ کند. البته بیمه مرکزی با این موضوع مخالف بود زیرا بر این باور است که چنین شرطی صدور بیمه نامه را سخت می‌کند؛ اعتراض خود را هم به وزارت اقتصاد اعلام کردیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد این فرآیند پیشنهاد سازمان راهداری بوده است. در هر حال به قانون تبدیل شده است. سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات نیز به ماجرا ورود کردند و از بیمه مرکزی خواستند ترک فعل نکند. در این راستا زیرساخت‌های لازم از سوی بیمه آماده شده است تا کار به سهولت انجام شود.

قائم‌مقام بیمه مرکزی با بیان اینکه شرط جدید صدور بیمه نامه شخص ثالث از ۱۷ تیرماه برای صدور کد یکتا اجرا می‌شود، گفت: این موضوع به شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است؛ بنابراین از این تاریخ صدور کد یکتای بیمه‌نامه شخص ثالث منوط به مفاصا حساب عوارض آزادراهی و بزرگراهی بوده و در صورت بدهی بیمه‌گذار، سامانه سنهاب کد یکتا صادر نخواهد کرد.

پیش از این نیز مشکلات قانون عجیب تعیین سقف 600 میلیون تومانی برای پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث، موجب شده بود تا بیمه مرکزی دست به دامن مجلس برای اصلاح این قانون شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.