کد مطلب: ۸۵۶۰۹۶

جزئیات بیمه اربعین ۱۴۰۲ اعلام شد

جزئیات بیمه اربعین 1402 اعلام شد

مدیرعامل بیمه میهن به عنوان بیمه‌گذار اربعین گفت: در این دوره سه سطح حق بیمه ۳۵، ۴۵ و ۵۵ هزار تومان تعیین شده که متقاضیان می‌تواند با ثبت نام در سامانه سماح و پرداخت مبلغ خود را در این سفر بیمه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، هادی شیخ الاسلامی، مدیرعامل بیمه میهن با بیان اینکه بیمه میهن به عنوان بیمه‌گذار اربعین انتخاب شد، اظهار داشت: زائران پس از ثبت نام در سامانه سماح می‌توانند شرایط بیمه‌نامه و سه سطح پوشش بیمه‌ای را مشاهده و یکی از سطوح حق بیمه به میزان ۳۵، ۴۵ و ۵۵ هزار تومان را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه اصل فلسفه بیمه اربعین ایجاد بیمه عمر و حوادث عادی نیست و تنها ایجاد پوشش حوادث احتمالی سفر و پوشش درمانی افراد است، افزود: چنانچه حادثه‌ای رخ دهد این پوشش بیمه‌ای از آنها پشتیبانی می‌کند و در این بیمه‌نامه، پوشش حداقلی برای فوت عادی زائر گذاشته شده است و عمده سرمایه فوت بر فوت ناشی از حادثه است تا در صورت فوت خانواده‌ها بتوانند از آن استفاده کنند.

شیخ الاسلامی گفت: در سطح دیگری از بیمه اربعین، پوششی برای صدمات وارده به افراد، سقف پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه را برای صدمات بدنی و نقص عضو و پوششی نیز برای هزینه درمانی پیش‌بینی شده است.

وی تاکید کرد: ستاد اربعین به عنوان بیمه‌گذار زائران سه سطح برای بیمه در نظر گرفته است و چنانچه فرد بخواهد بیمه عمر، حوادث و فوت بالاتری داشته باشد، می‌تواند بیمه مکمل عمر و حوادث تهیه کنند و محدودیتی در افزایش سرمایه فوت نداریم. این پوشش حداقلی یا متناسبی است که ستاد اربعین انتخاب کرده و فرد می‌تواند از بیمه میهن یا شرکت‌های دیگر بیمه تکمیلی تهیه کند.

مدیرعامل بیمه میهن گفت: براساس آخرین اطلاعات دریافتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند و بیمه‌های آنها به مرور صادر می‌شود و پیامک صدور بیمه نامه و لینک اپلیکیشن، لینک سایت شرکت بیمه و شماره تلفن پنج رقمی در داخل کشور و عراق که با کد ۰۲۱ بدون هزینه رومینگ است، برای فرد ارسال می‌شود.

استقرار تیم درمانی و مترجم در مراکز درمانی عراقی

شیخ الاسلامی بیان کرد: علاوه بر این مسیرهای اطلاع‌رسانی و ارتباطی بیمه شده با شرکت بیمه برای افراد تا جایی که زیرساخت‌های کشور عراق اجازه دهد ارسال می‌شود، البته نیروی انسانی نیز در عراق مستقر کردیم تا بتوانیم خدمات بهتری به زائران ارائه کنیم.

وی به بیمه‌شدگان توصیه کرد به مراکز درمانی مراجعه کنند که از طریق سازمان حج و زیارت، مراکز امداد و نجات هلال احمر و بیمارستان‌های مشخص شده حج و زیارت برای مداوا مراجعه کنند.

مدیرعامل بیمه میهن ادامه داد: البته با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عراقی نیز قرارداد منعقد شده و تیم درمانی و مترجم آشنا به مراحل درمان و شیوه درمانی عراق مستقر کردیم تا درمان زائران به سهولت انجام شود.

شیخ الاسلامی تاکید کرد: زائران مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند تا چنانچه مشکلی پیش آمد به سهولت شناسایی شوند، توصیه می‌کنیم که در مراجعه به مراکز درمانی انفرادی مراجعه نکنند.

وی گفت: لیست مراکز درمانی در سایت و اپلیکیشن بیمه میهن و جمعیت هلال احمر اطلاع‌رسانی شده است و در کنار آن راهنمای زائر در تمامی مواکب حضور دارند تا اطلاعات اولیه را در اختیار افراد قرار دهند.

مدیرعامل بیمه میهن تاکید کرد: شماره تماس ۹۶۸۸۹ نیز شماره تماس ارتباطی زائران با مرکز پاسخگویی شرکت بیمه میهن است که در ایران بدون پیش کد و زائران در کشور عراق نیز از طریق شماره ۰۰۹۸۲۱۹۶۸۸۹ بدون هزینه رومینگ به مرکز پاسخگویی بیمه متصل و اطلاعات لازم را دریافت کنند.

خادمین و مسئولان موکب نیز بیمه می‌شوند

مدیر طرح و توسعه و فناوری‌های نوین بیمه میهن توضیح داد: همانطور که اشاره شد زائران پس از ثبت نام افراد در سامانه سماح و پرداخت حق بیمه به صورت اتوماتیک مشخصات زائر به بیمه میهن ارسال و بیمه نامه صادر می‌شود.

سروش بیات افزود: پس از تکمیل ثبت نام زائر لینک اپلیکیشن و سایت بیمه میهن برای وی ارسال می‌شود و افراد می‌توانند با جستجو در مرورگر خود و تکمیل احراز هویت در نرم‌افزار «با میهن» می‌توانند از خدمات این نرم‌افزار استفاده کنند.

وی گفت: خدمت دیگر بیمه میهن در اربعین امسال صدور بیمه نامه خادمین و مسوولان موکب و باربری است و چنانچه افراد تجهیزاتی را منتقل می‌کنند یا با خودروی خود مسافرت می‌کنند می‌توانند بیمه شخص ثالث را خریداری کنند.

بیات بیان کرد: در این دوره گزینه اعلام حادثه نیز پیش‌بینی شده تا چنانچه فرد تصادف کند، بیمار شود یا گم شود می‌تواند با انتخاب دکمه اعلام حادثه مشکل پیش آمده را اعلام کند در این شرایط نیروی کمکی اعزام می‌شود.(ایرنا)

آماده‌سازی زیرساخت‌های مالی در عراق برای پرداخت هزینه‌های درمانی

چندی پیش شیخ‌الاسلامی، مدیرعامل شرکت بیمه میهن در مورد پرداخت هزینه‌های درمانی توضیح داد: با توجه به محدودیت‌های شبکه بانکی عراق پرداخت هزینه درمانی باید فیزیکی باشد و برای این موضوع انتقال ارز انجام و زیرساخت‌های مالی آماده شده است.

شیخ‌الاسلامی در پاسخ به سوال در مورد اینکه چه ارزی و به چه میزان انتقال داده شده است، پاسخ داد: هم دلار و هم دینار منتقل شده است اما با توجه به قوانین عراق بهتر است مبلغ اعلام نشود.

نحوه پرداخت غرامت فوت افراد در کربلا

وی در مورد غرامت فوت افراد نیز توضیح داد: بخشی از پرداختی داخل خاک ایران انجام می‌شود. همچنین طبق توافق‌نامه زمینی در کربلا و نجف پیش‌بینی شده است که اگر فوت کردند، در صورت رضایت خانواده امکان دفن این افراد در زمین‌های مذکور وجود دارد.

شیخ‌الاسلامی در ادامه در مورد نحوه پرداخت خسارت توضیح داد: زائرینی که دچار مشکل می‌شوند یا به هلال احمر مراجعه می‌کنند که هلال احمر این افراد را به مراکز درمانی منتقل خواهد کرد. در این شرایط کارشناس بیمه اعزام و بعد از بررسی مدارک هزینه نقدی پرداخت می‌شود. افرادی که در جاده‌ها دچار مشکل می‌شوند نیز همین سیکل را طی خواهند کرد. افرادی که فوت می‌کنند نیز بعد از انتقال به خاک ایران، به شرط تکمیل مدارک، خسارت تا ۷۲ ساعت به حساب ذی‌نفعان واریز خواهد شد.(ایسنا)

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز