کد مطلب: ۹۰۴۲۵۲

جدیت بانک مرکزی در انحلال بانک‌های ناتراز/ وضعیت ذخایر ارزی کشور خوب است

جدیت بانک مرکزی در انحلال بانک‌های ناتراز/ وضعیت ذخایر ارزی کشور خوب است

سال گذشته شاهد عملکرد مثبت بانک مرکزی در حوزه‌های مختلف بودیم که یکی از آن‌ها برخورد جدی با بانک‌های دارای ناترازی بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، جعفر قادری؛ عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بانک مرکزی در سال گذشته عملکرد خوبی در حوزه‌های مختلف داشت که یکی از اقدامات مهم و موثر آن در حوزه مسائل بانکی برخورد جدی با بانک‌ها و موسسات مالی دارای ناترازی مالی بود و همین اساس تعدادی از موسسات مالی به دلیل ناترازی‌های مالی منحل شدند.

وی ادامه داد: مجلس هم در قانون جدید بانک مرکزی، دست این بانک را برای برخورد جدی‌تر با موسسات مالی و بانک‌های متخلف و دارای ناترازی مالی بازتر کرد و در سایه قانون مصوب مجلس بانک مرکزی نیز با جدیت نسبت به اجرای این مسئله اقدام کرد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات بانک مرکزی تلاش و پیگیری برای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده کشورمان در کشور‌های مختلف بود که در این راستا محمدرضا فرزین؛ رئیس کل بانک مرکزی سفر‌هایی را به کشور‌های مختلف داشت.

قادری افزود: در سایه دیپلماسی فعال بانک مرکزی شاهد آزادسازی بخش قابل توجهی از دارایی‌های بلوکه شده کشورمان بودیم، علاوه بر اینکه درآمد‌های نفتی کشور نیز بهتر از گذشته وصول شده و در مجموع باعث بهبود وضعیت ذخایر ارزی کشور شد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: کنترل نقدینگی و پایه پولی و در نتیجه آن کاهش تورم یکی دیگر از اقدامات مهم بانک مرکزی در سال گذشته بود که امیدواریم با هدایت نقدینگی کشور به سمت تولید، این حرکت بانک مرکزی تکمیل شود و ما در سال جاری شاهد به ثمر نشستن این تلاش‌ها باشیم.

منبع : ایبنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.