فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۳۸۰۴

زنی به نام بت نش؛ او کیست؟

زنی به نام بت نش؛ او کیست؟

ما درگذشت بت نش را که نزدیک به هفت دهه را صرف میزبانی گرم از مشتریان خود در هوا کرد، سوگواریم. او در سال ۱۹۵۷ کار خود را آغاز کرد و رکورد گینس را به عنوان قدیمی ترین مهماندار هواپیما از آن خود کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بتی نش، که به عنوان باسابقه‌ترین مهماندار هواپیما در جهان شناخته می‌شد، پس از نزدیک به ۶۷ سال کار در آسمان در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

نش در سال ۱۹۵۷ به خطوط هوایی شرقی که اکنون منحل شده است پیوست. او بیشتر در پروازهای شاتل بین واشنگتن دی‌سی و بوستون کار می‌کرد تا هر شب بتواند به خانه برگردد و از پسرش مراقبت کند.

او به سی‌ان‌ان گفته بود: "از زمانی که سوار اولین هواپیما شدم می‌خواستم مهماندار هواپیما شوم. ۱۶ ساله بودم که خلبان و مهماندار را در سالن دیدم و گفتم "این شغل مورد علاقه من است."

نش در سال ۲۰۲۲ به عنوان با سابقه ترین مهماندار هواپیما لقب رکورد گینس را از آن خود کرد. به گزارش ABC، او هرگز به طور رسمی از امریکن ایرلاینز بازنشسته نشد و در ۱۷ مه پس از تشخیص سرطان سینه در بیمارستان درگذشت.

امریکن ایرلاینز در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی نوشت: "ما درگذشت بتی نش را که نزدیک به هفت دهه را صرف میزبانی گرم از مشتریان خود در هوا کرد، سوگواریم. او در سال ۱۹۵۷ کار خود را آغاز کرد و رکورد گینس را به عنوان قدیمی ترین مهماندار هواپیما از آن خود کرد. بتی الهام‌بخش نسل‌های خدمه پرواز بود. بلند پرواز کن، بتی!"

انجمن خدمه پرواز حرفه‌ای (APFA)، اتحادیه‌ای که نماینده خدمه پرواز امریکن ایرلاینز است، در بیانیه‌ای گفت که نش با گرمی، فداکاری و خدمات خود بسیاری را تحت تأثیر قرار داده است.

منبع : عصر ایران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.